Výukový program AJ

O výukovém programu

Z prostého nápadu paní Zuzany Vařákové, učitelky angličtiny na naší škole, na vytvoření výukového materiálu pro studenty gymnázia vznikl přičiněním Jakuba Míla a Jana Vaňury program nejen pro studenty Gymnázia Trutnov, nýbrž pro každého, kdo má zájem zdokonalit své znalosti v anglickém jazyce.

Tento výukový program si klade za cíl rozšířit a zdokonalit slovní zásobu v celkem třiceti lekcích, které pokrývají dvanáct z dvaceti pěti maturitních témat. Studentům tento program pomůže ve studiu, případně při přípravě na maturitní zkoušku.

Systematické učení je v jazyce důležité. Učíte-li se však stále stejným způsobem a víte-li, jaký druh cvičení bude následovat, snižujete svou pozornost. Hledali jsme něco nového. Ačkoliv se některá cvičení zdají být jednoduchá, právě při jejich řešení dojdete do fáze, kdy si uvědomujete jednotlivá slova a stavbu věty. Tato metoda bývá zpravidla účinnější než obyčejný/tradiční překlad vět.

Některá cvičení Vás donutí použít tužku a papír, to je však zcela účelné. Mnohdy má pro naše učení větší přínos, když slova píšeme na papír, než prosté klikání myší. Slova si tak lépe zafixujeme.

Byli bychom velmi rádi, kdyby k Vašemu zdokonalení se v anglickém jazyce přispěl i náš výukový program. Obsah svým zpracováním přesahuje nároky na maturitní zkoušku (úroveň B2 dle Společného evropského referenčního rámce), rozsah i obtížnost byly zpracovány i s ohledem na nároky státních a mezinárodních jazykových zkoušek z anglického jazyka. Každá kapitola je zakončena přehledným anglicko-českým slovníkem.

Výukový program si můžete stáhnout zdarma.

Pro stažení klikněte zde.

Další informace o programu

Technické požadavky.

S výkonem si netřeba lámat hlavu. Postačí Vám velice skromně vybavený počítač s operačním systémem Windows (Vista; 7; 8; 8.1). Program není kompatibilní s OS Windows XP, jehož podpora společností Microsoft skončila 8. dubna 2014. Chcete-li používat náš program, budete jej muset nainstalovat na zařízení s OS Windows Vista nebo vyšším. Program nevyžaduje vysoký grafický výkon ani nemá vysoké nároky na paměť RAM. Pro plné fungování programu musíte mít nainstalovaný Microsoft Office PowerPoint.

Téměř pro každého. Zaměřeno na slovní zásobu.

Program je určen pro středně pokročilé (Intermediate), což odpovídá úrovni B1, až pro velmi pokročilé (Advanced), což odpovídá jazykové úrovni C1. Program tedy mohou hojně využívat jak studenti vyšších ročníků základních škol a žáci středních škol a gymnázií, ale i studenti, kteří dokončili střední školu a dále chtějí rozvíjet své jazykové dovednosti, především slovní zásobu, na jejíž zkvalitnění a rozšíření se náš výukový program specializuje.

Ovládání programu. Nikdy se neztratíte.

Od samého počátku jsme program navrhovali s jednoduchostí, avšak s velkým množstvím funkcí. V každém pracovním listu naleznete horní lištu s nabídkou, kterou budete využívat k navigaci. Ovládací prvky se nikde neskrývají a máte je celou dobu na očích. Chceme, abyste se učili angličtinu, ne ovládání výukového programu.

Základ jazyka. Slovní zásoba.

Spousta těch, kteří se učí cizí jazyk, zapomíná na základ každého jazyka, a to slovní zásobu. Náš výukový program je založen na procvičování a učení těchto základních stavebních kamenů angličtiny. Každý program je opatřen rozsáhlými wordlisty.

Otestováno na studentech. Ověřeno praxí.

Na trhu lze nalézt spoustu výukových materiálů jak v knižní, tak v elektronické podobě. Připadá nám, že dnes se může stát autorem učebnice snad každý, kdo umí mluvit daným jazykem. Ovšem mluvit a umět naučit a vědět, na co se zaměřit, je podstatný rozdíl. A proto jsme začali od konce, od těch, pro které je tento program určen, a sice od studentů. Koncentrovali jsme veškeré úsilí na praktičnost a na témata, která studenti využijí. Náš program rozvíjí Vaši slovní zásobu nenásilnou formou. Učit se můžete buď sami doma u svého počítače, nebo společně s více studenty ve škole.

Různorodost. Nikdy se nenudíte.

Neztratíte se. Elektronické manuály.

Po nainstalování programu se setkáte s hlavní nabídkou, kde naleznete také tlačítko na otevření nápovědy (elektronický manuál), kde se dozvíte základní informace k ovládání programu (jednotlivých pracovních listů).

Kontakt – kubamil99@gmail.com

PŘILOŽENÉ SOUBORY

Název Popis Stažení
manual-vyukoveho-programu-anglickeho-jazyka.pdf Manuál Výukového programu anglického jazyka STÁHNOUT