Přijímací řízení 2018

Přihlášku ke studiu je třeba doručit do školy nejpozději 1. března 2018!!!

Výchovné poradenství

Jsme tu pro naše studenty a jsme jim kdykoliv k dispozici.

Mgr. Dana Skokanová

Konzultační hodiny:

PONDĚLÍ:     10:00 - 11:30

ÚTERÝ:           7:30 - 7:50

další možné termíny po předchozí telefonické domluvě

kontakt:

skokanova@gymnaziumtu.cz             telefon: 499 840 093

Co můžete od výchovné poradkyně očekávat?

Výchovné poradenství je služba určená studentům, jejich rodičům a pedagogickým pracovníkům, zaměřuje se na výchovné a školní poradenství, profesní a kariérové poradenství, poradenství pro podporu talentovaných a nadaných jedinců.

Činnost výchovných poradců vychází z ustanovení zákona č. 561/2004 Sb. v platném znění (školský zákon) a vyhlášky č.27/2016 Sb. (o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných).

Jak je zajištěno výchovné poradenství u nás ve škole?

Formou individuálních konzultací se žáky a jejich zákonnými zástupci nabízíme pomoc při řešení různých výchovných a studijních problémů, organizujeme přednášky a besedy, spolupracujeme s odbornými pracovišti v Trutnově: Pedagogicko - psychologická poradna, Speciálně pedagogické centrum, Středisko výchovné péče Varianta.

Oblasti našeho působení:

Kariérní poradenství - průběžně během studia výchova k volbě povolání, pomoc při výběru volitelných předmětů, poskytování informací o možnostech pomaturitního studia na vysokých školách a vyšších odborných školách. Předávání informací o jednotlivých typech škol prioritně žákům maturitních ročníků. Informuje žáky o možnostech přípravných kurzů a akcích, které jednotlivé typy škol nabízejí.
Po přijímacích zkouškách zpracovává statistiky přijetí žáků na školy, které jsou součástí výroční zprávy a slouží k poskytování informací o naších absolventech.

Informační servis kariérního poradenství je  zveřejňován na nástěnce výchovného poradenství a na webových stránkách školy.
Speciální vzdělávací potřeby žáků - evidence žáků s SVP a spolupráce s Pedagogicko - psychologickou poradnou v Trutnově, Speciálními pedagogickými centry a rodiči jednotlivých žáků. Zajištění informovanost pedagogického sboru o přiznaných podpůrných opatřeních těchto žáků a následná koordinace práci s těmito žáky. Spolupráce výchovné poradkyně s vedením školy, metodikem prevence sociálně patologických jevů, pedagogickým sborem a především s třídními učiteli při řešení výchovných a vzdělávacích potíží žáků.
Naším společným cílem je vytvořit přátelské studijní prostředí ve škole, podporovat osobnostní rozvoj žáků, vyhledávat talenty, poskytnout individuální studijní plány pro cizince, sportovce, nadané i handicapované studenty..

Veškeré získané informace z oblasti  výchovného poradenství jsou důvěrné a v souladu se zákonem o ochraně osobních dat.

Informační servis

POMATURITNÍ STUDIUM   (VŠ, VOŠ, DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, PŘÍPRAVNÉ KURZY, JAZYKOVÉ ŠKOLY)

www.vysokeskoly.cz

www.kampomaturite.cz