Den otevřených dveří 9. 12. 2019

Srdečně zveme všechny uchazeče o studium i jejich rodiče na tradiční Den otevřených dveří v pondělí 9. prosince 2019 od 14 do 17,30. Těšíme se na vás!

David Ryzák druhý na celostátní přehlídce SOČ

Skvělého výsledku dosáhl na celostátní přehlídce SOČ, která se uskutečnila ve dnech 15. – 17. června 2018 na Slovanském gymnáziu v Olomouci, náš letošní maturant David Ryzák. V kategorii 01 Matematika a statistika získal se svou prací zaměřenou na téma Antipalindromy historicky nejúspěšnější umístění našich studentů v této soutěži a řadu doprovodných cen:

• celkové pořadí v kategorii: 2. místo
  • zvláštní cena: Širší nominace na účast v zahraniční soutěži
  • Cena MŠMT (kniha)
  • Cena CZ.NIC (1000,- Kč)
  • Cena hejtmana Olomouckého kraje (čtečka elektronických knih)
  • Cena SPEA Olomouc, s.r.o. (1000,- Kč)
  • Cena děkana FJFI ČVUT v Praze (poukázka ALZA 2000,- Kč)

Davidovi blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Poděkování patří i pedagogům, kteří Davida na přehlídku středoškolské odborné činnosti připravovali a jakkoliv se podíleli se na jeho výborném výsledku.

Petr Skokan