Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Prosíme zákonné zástupce uchazečů, kteří byli přijatí ke vzdělávání na Gymnázium Trutnov, ale vědí jistě, že chtějí nastoupit jinam, aby nás o této skutečnosti informovali.

Výsledky přijímacího řízení 2022 a užitečné rady a návody k dalšímu postupu v rámci přijímacího řízení jsou k dispozici v souborech přiložených k textu na níže uvedeném odkazu.

Odkaz

Studentská výměna Zerbst - jaro 2014Ve dnech 22.-26.4.2014 jsme se vydali na dobrodružnou  výpravu do malebného městečka Zerbst v Německu. Této studentské výměny  se zúčastnilo 13 studentů v doprovodu p.uč. Petry Rozehnalové a Evy Hejnové.  Náš výlet začal velmi brzy ráno, ale i přesto jsme byli všichni plní energie a nadšení. Ani cesta dlouhá „ pouhých“ 11 hodin s devíti „báječnými“ přestupy nám naši náladu nezkazila.Přijeli jsme na určené místo, kde už  nás netrpělivě vyhlíželi  naši němečtí partneři.

Druhý den následovala jednodenní návštěva Berlína. Zde jsme se podívali do budovy Reichstagu, prohlédli si sněmovnu Bundestagu a prošli skleněnou kopulí se zajímavou výstavou historie Německa 20. století. Dalším bodem programu byla návštěva Muzea hororu, kde jsme se nejen báli, ale i pobavili.  Poté jsme si na Alexandrově náměstí mohli projít obchůdky. Vzhledem k pozdnímu příjezdu jsme se hned rozprchli opět ke svým rodinám.

Ráno třetího dne nás studenti pomocí scének z historie školy i města provedli po své škole. Budova gymnázia nás svým historickým vzhledem velice uchvátila. Dalším programem tohoto dne byla prohlídka interaktivní výstavy  v Magdeburgu, kde nás velmi zajímavě seznámili s podstatou fyzikálních zákonů. Kousek od tohoto muzea bylo lanové centrum, které jsme samozřejmě nemohli nevyzkoušet! Strach z výšek pominul a my si to náramně užili. Když jsme lanové centrum opustili, němečtí kamarádi pro nás měli vymyšlenou akci ještě ve městě, takže jsme se až do pozdního večera opravdu nenudili.

Poslední celý společný den  jsme strávili v Zerbstu. A jelikož škola zrovna tento den slavila jubileum, byli jsme na instrumentálním koncertu a také na sportovním stadionu, kde se konal tradiční běh školy. Poslední  akcí bylo večerní vystoupení školního pěveckého sboru, kde účinkovali někteří naši noví přátelé. Poté následovala „pizzová párty“  na  rozloučenou!

Po emotivním rozloučení u ranního vlaku jsme strávili 11 hodin na cestě domů.

Myslím, že můžu říct za všechny, že to byla báječná zkušenost. Až budete mít tuto šanci vy, rozhodně ji nepropásněte a jeďte do Zerbstu!

                                                                                                                Za zúčastněné studenty Yveta Hrůzová


GALERIE


UČITELÉ PŘEDMĚTU NĚMECKÝ JAZYK


Mgr. Anita Báchorová
Mgr. Eva Hejnová
Mgr. Zuzana Mládková
Mgr. Petra Rozehnalová
Mgr. Petra Tichá
Mgr. Markéta Řezníčková