Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Prosíme zákonné zástupce uchazečů, kteří byli přijatí ke vzdělávání na Gymnázium Trutnov, ale vědí jistě, že chtějí nastoupit jinam, aby nás o této skutečnosti informovali.

Výsledky přijímacího řízení 2022 a užitečné rady a návody k dalšímu postupu v rámci přijímacího řízení jsou k dispozici v souborech přiložených k textu na níže uvedeném odkazu.

Odkaz

Studentská výměna Jever - září 2014

Jever! Slyšeli jste už někdy o tomto městě? Jestli ne, tak pozorně čtěte dál. Je to město na severu Německa, kde dvacet studentů naší školy strávilo týden v německých rodinách.

Jever! Slyšeli jste už někdy o tomto městě? Jestli ne, tak pozorně čtěte dál. Je to město na severu Německa, kde dvacet studentů naší školy strávilo týden v německých rodinách.

Vstříc novým zkušenostem s německým jazykem jsme vyjeli v sobotu 20. září. Po několikahodinové (a poněkud úmorné) cestě jsme dorazili na nádraží v Sande, kde jsme poprvé naživo spatřili své výměnné partnery. Němečtí studenti si nás „rozebrali“ a odvezli do svých domovů. Po neděli strávené s rodinou na nás již čekal připravený program. Nahlédli jsme do výuky, skládali hudbu v rámci celodenního projektu, podívali se na jeden z Východofríských ostrovů Langeoog a do starobylého města Brémy. Poslední den se odehrál ve znamení sportu, kdy jsme i přes menší nepřízeň počasí absolvovali cyklistický výlet spojený s pádlováním.

Na závěr pobytu samozřejmě nesmělo chybět řádné rozloučení v podobě společného večera. Tereza Seidelová

Neuvěřitelné bylo pozorovat život v rodině, která má úplně jiné zvyky. Německo se mi moc líbilo - jak část, kde jsem bydlela, tak i pobřeží, příroda a architektura (cihlové domy). Sára Rozínková

Rodina, u které jsem bydlela, byla velice milá, příjemná a chovala se ke mně hezky. Společný program  se mi také velmi líbil. Jsem ráda, že jsem tam jela. Nikola Makovičková

Myslím, že všichni jsme si výměnný pobyt v Německu užili, a tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Báchorové a Tiché za příjemně strávený týden.GALERIE


UČITELÉ PŘEDMĚTU NĚMECKÝ JAZYK


Mgr. Anita Báchorová
Mgr. Eva Hejnová
Mgr. Zuzana Mládková
Mgr. Petra Rozehnalová
Mgr. Petra Tichá
Mgr. Markéta Řezníčková