Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Prosíme zákonné zástupce uchazečů, kteří byli přijatí ke vzdělávání na Gymnázium Trutnov, ale vědí jistě, že chtějí nastoupit jinam, aby nás o této skutečnosti informovali.

Výsledky přijímacího řízení 2022 a užitečné rady a návody k dalšímu postupu v rámci přijímacího řízení jsou k dispozici v souborech přiložených k textu na níže uvedeném odkazu.

Odkaz

Poznávací zájezd do Francie – jaro 2014

'' Carpe diem ''

Paris - Normandie

Na konci května školního roku 2013/2014 jsme se vypravili se studenty na poznávací zájezd do Francie. Téměř do posledního místečka jsme obsadili zájezdový autobus a i se stany a spacáky vyrazili do sladké Francie. Nečekal nás ale žádný oddechový program. Cestu jsme zahájili v Paříži, kde jsme během dvou dnů shlédli nejvýznamnější památky tohoto půvabného města nad Seinou, nadýchali se atmosféry pařížských uliček a obdivovali Monu Lisu v Louvru i scenérie města z výletní lodě. Třetí den jsme zvládli bezproblémový přejezd do Normandie, kde nás uvítali úchvatné pobřežní skály a útesy v Étretat a večer rozbili tábor v kampu   la ferme de Pierrepont pár kilometrů od pobřeží. A nebyli jsme tam sami, ten samý večer se sem začali sjíždět nadšenci z celé Evropy v autech - veteránech z druhé světové války. Přijeli jsme totiž na tato historicky významná místa dva dny před slavným datem vylodění spojeneckých vojsk dne 6. 6. 1944, ale přesně o 70 let později! A to v dobrém poznamenalo celý náš zbývající pobyt v Normandii. Byl to opravdu vzácný zážitek procházet po místech, kde se odehrávaly tak významné události 2. světové války a potkávat se s lidmi, kteří zde tehdy byli a nasazovali své životy. Nikdy na to nezapomeneme.


UČITELÉ PŘEDMĚTU FRANCOUZSKÝ JAZYK


Mgr. Karolína Václavíková
Mgr. Ludmila Mádlová
Mgr. Jana Nosková