Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Krajské kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii IIB nám nadělilo bronzovou medaili

 

Skvělého výsledku dosáhla studentka kvarty Adriana Sokolovičová v krajském kole Konverzační soutěže v anglickém jazyce kategorie IIB, které proběhlo ve čtvrtek 22. března 2018 v Hradci Králové. V silné konkurenci deseti postupujících z okresních kol obsadila krásné třetí místo. I přes velmi obtížnou písemnou část, která ji lehce rozladila, to nevzdala a těšila se na část ústní. No a pak už jen lehce napjatá čekala na celkový výsledek. Už samotný postup do krajského kola byl velmi krásným úspěchem a Ája měla velké přání umístit se v první polovině. Její přání se splnilo a dokonce předčilo její očekávání. Svým umístěním se tak stala prvním náhradníkem do celostátního kola, protože stříbrný finalista se tohoto postupu vzdal. 

K tomuto úspěchu ji blahopřejeme a věříme, že bude naši školu úspěšně reprezentovat i příští rok ve vyšší věkové kategorii.

 

Také v kategorii IIIA jsme měli své želízko do krajského kola této soutěže. Student 3.A Adam Šklíba jel v úterý 27. března do Hradce Králové poměřit své síly s ostatními postupujícími z okresních kol. Dobře naladěný a po písemné i ústní části poměrně optimistický Adam nakonec úplně spokojený nebyl, protože jeho výkon stačil pouze na osmé místo. Já se ale domnívám, že i toto je úspěch, protože kdo o sobě může říci, že je osmý nejlepší angličtinář v kraji? Navíc v kategorii, kde je největší konkurence a výkony všech soutěžících jsou výborné a víceméně velmi vyrovnané. Však také garantka samotné soutěže PhDr.Věra Tauchmanová se nechala slyšet, jak ráda by měla mezi svými studenty UHK obor Aj takové angličtináře. Bohužel nikdo z přítomných se touto cestou v budoucnu nechystá vydat. 

Adamovi děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně radostných chvilek ve společnosti tohoto krásného jazyka.


GALERIE


UČITELÉ PŘEDMĚTU ANGLICKÝ JAZYK


Peter Brydon
PhDr. Luděk Hašek
Mgr. Blanka Kranátová
Mgr. Jana Mašková
Mgr. Ivana Pekárková
Mgr. Andrea Vítová
Mgr. Zuzana Vařáková