Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

And the silver medal goes to ...

V úterý 21. března se v Hradci Králové konalo krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Do kategorie pro studenty, kteří část školního roku – nebo dokonce celý – strávili v anglicky mluvící zemi, se probojovala i Viktoria Ernestová ze 7. X. Není možné, že by ji někdo v naší škole neznal, ale připomínám, že studovala v Kanadě, získala spoustu přátel a zkušeností, které dnes určitě zúročila. I když – jak sama přiznala – se jí úplně nepovedl poslech, celou porotu si získala svým bezprostředním a upřímným projevem, což jí nakonec v silné konkurenci vyneslo druhé místo.


Gratulujeme!


Na závěr „silně obsazeného turnaje“ si posteskla hlavní organizátorka (PhDr. Věra Tauchmanová z pedagogické fakulty), jaká velká škoda je, že všichni ti nesmírně jazykově talentovaní studenti se v budoucnosti chystají studovat jiné obory, a přitom by mohli obohatit naše školství v pozici učitelů.


Má pravdu. Ale jestli mě bude v budoucnu léčit Viki v nemocnici, tak nebudu mít žádné obavy o své zdraví.


 

Jana Mašková


UČITELÉ PŘEDMĚTU ANGLICKÝ JAZYK


Peter Brydon
PhDr. Luděk Hašek
Mgr. Blanka Kranátová
Mgr. Jana Mašková
Mgr. Ivana Pekárková
Mgr. Andrea Vítová
Mgr. Zuzana Vařáková