Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Přijímací řízení ukončeno

Ve čtvrtek 2. července 2020 jsme přijetím posledního zápisového lístku naplnili kapacitu pro přijetí uchazečů jak v oboru 79-41-K/41 (čtyřletý obor), tak v oboru 79-41-K/81 (osmiletý obor). Všem uchazečům, kterým již nemůžeme vyhovět a na základě podané žádost o vydání nového rozhodnutí je přijmout, bude v nejbližších dnech zasláno usnesení o zastavení řízení.

Úspěšně v krajském kole zeměpisné olympiády

Úspěšně v krajském kole zeměpisné olympiády


     Ve středu 27. března se v Hradci Králové konalo krajské kolo zeměpisné olympiády ve všech čtyřech kategoriích. Jako obvykle se jednalo o časově i vědomostně náročnou soutěž, do níž postupují nejlepší geografové z okresních úrovní soutěže ze středních i základních škol. Již 21. ročníku soutěže se jako obvykle účastnili i studenti trutnovského gymnázia. Soutěž se skládala z teoretických znalostí, práce s mapou a atlasem a praktického úkolu.


     Gymnázium Trutnov reprezentovala trojice ostřílených zeměpisců, kteří v krajském kole byli již poněkolikáté – tedy Michaela Kulichová, Jan Rus a Jan Materna. Neméně zdatně si vedli nováčci soutěže, naši nejmladší studenti – Ludmila Kvášovská a Matyáš Forman. A šlo jim to vskutku výborně.


A zde již výsledky krajského kola v porovnání s okresním kolem.

Lída Kvášovská z 1.X v kategorii A obsadila skvělé druhé místo (stejně jako v okresním kole). 

Matyáš Forman ze 2.X kategorii B vyhrál (stejně jako kolo okresní). 

Honza Materna ze 4.X v kategorii C obsadil čtvrté místo (kolo okresní vyhrál).

Honza Rus ze 7.X  kategorii D vyhrál (stejně jako v okresním kole) 

Míša Kulichová ze 7.X  v kategorii D skončila desátá (v okresním kole byla na čtvrtém místě).     Vzhledem k tomu, že podle regulí soutěže se pro mladší kategorie celostátní kolo nekoná, můžeme Lídu a Matyáše směle označit za nejlepší geografy Královehradeckého kraje. Honza Rus však do celorepublikového kola postupuje a nezbývá mu než přát, aby svoji spanilou jízdu touto soutěží završil opakovaně prvním místem.      Gratuluji a tisknu ruku všem pěti výborným zeměpiscům za jejich výsledky a skvělou reprezentaci Gymnázia Trutnov. Jsem rád, že nám na našem gymnáziu neustále vyrůstají noví a noví studenti, kteří mají k zeměpisu vztah, baví je a své znalosti a dovednosti dokáží náležitě prodat.


AUTOR ČLÁNKU

Mgr. Jiří Svoboda

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2019/2020 třídní 4.X. Biologii vyučuji ve třídách 2.X, 3.X, 4.X, 7.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 2.X, 3.X, 4.X, 6.X a 7.X. Vyučuji zeměpisný seminář pro závěrečné ročníky - 8.X, 4.A a 4.B.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ZEMĚPIS