Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

V kvalifikaci o republikové finále AŠSK ČR ve florbale reprezentanti našeho gymnázia nezklamali

V kvalifikaci o republikové finále AŠSK ČR ve florbale reprezentanti našeho gymnázia nezklamali


TrutnovFlorbalové reprezentační družstvo se zúčastnilo kvalifikace na republikové finále AŠSK ČR, která se uskutečnila 21. 3. 2019 v Liberci za účasti tří týmů, vítězů krajských finále Královéhradeckého, Středočeského a Libereckého kraje. Systém turnaje každý s každým a především poměrně dlouhá hrací doba 3 x 10 minut dostatečně prověřily výkonnost jednotlivých družstev.

V prvním utkání se náš tým střetl s nejobávanějším soupeřem a loňským vítězem SOŠ a SOU Mladá Boleslav. Konečný výsledek 7:4 byl příjemným překvapením a zdařilým vstupem do turnaje.

Ve druhém utkání však unavený a prakticky již rezignovaný tým SOŠ a SOU Mladá Boleslav podlehl hladce Gymnáziu a SOŠPg Liberec 9:5. Závěrečný zápas turnaje pak v přímém souboji našeho gymnázia a Gymnázia a SOŠPg Liberec rozhodoval o postupu do republikového finále. Konečný nerozhodný výsledek 3:3 znamenal, že tím postupujícím týmem se stalo Gymnázium a SOŠPg Liberec (v tabulce rozhodoval rozdíl branek a ten měl soupeř lepší).

Konečné pořadí:
1. Gymnázium a SOŠPg Liberec - 4 body (12:8)
2. Gymnázium Trutnov – 4 body (10:7)
3. SOŠ a SOU Mladá Boleslav

Gymnázium Trutnov reprezentovali:
Matěj Mikšovský, Petr Bartoš, Ondřej Metlický, Martin Kroh, Martin Mečíř, Matěj Schierl, Jan Charouz, Matyáš Rolenec, Štěpán Matějů, Ondřej Šanda, Vojtěch Jansa

Prakticky stejný tým však musel hned druhý den absolvovat národní finále – Východ v rámci KB Florbal Challenge, které se konalo v Brně a do kterého jsme vkládali velké naděje.

To be continued  

Karel Urban, vedoucí družstvaGALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Karel Urban, CSc.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA