Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Den otevřených dveří 9. 12. 2019

Srdečně zveme všechny uchazeče o studium i jejich rodiče na tradiční Den otevřených dveří v pondělí 9. prosince 2019 od 14 do 17,30. Těšíme se na vás!

Spanilá jízda našich florbalistů pokračuje

Spanilá jízda našich florbalistů pokračuje


TrutnovV nově zrekonstruované sportovní hale našeho gymnázia se v uplynulém týdnu uskutečnilo krajské kolo SLSŠ (Sportovní liga středních škol) ve florbale chlapců.

V tomto roce naši reprezentanti nastoupili již ve čtvrtém turnaji: v okresním i krajském kole KB Florbal Challenge a okresním i krajském kole SLSŠ. Ve všech těchto turnajích zvítězili a postoupili tak do další fáze uvedených soutěží.

Krajského kola se zúčastnilo pět týmů, vítězů okresních kol Královéhradeckého kraje. K hlavním favoritům patřila tradiční družstva: SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové, Jiráskovo gymnázium Náchod a družstvo domácí, družstvo Gymnázia Trutnov. V krajském finále se týmy utkaly systémem každý s každým a průběžné výsledky potvrzovaly nejvyšší ambice uvedených favoritů.

Všechna utkání byla nesmírně vyrovnaná a rozhodovaly nejen individuální schopnosti jednotlivých hráčů, ale i sehranost týmu a trocha štěstí. Největším soupeřem našeho výběru bylo družstvo Jiráskova gymnázia Náchod, se kterým jsme nakonec „pouze“ remizovali. O konečném vítězi tak nakonec rozhodoval rozdíl branek v celém turnaji, a ten byl příznivější pro náš tým. Strategie družstva je založena především na pozorné a důsledné obraně, což se ve výsledku projevuje nízkým počtem obdržených branek.

Hráči si zaslouží poděkování za zodpovědný přístup ke všem utkáním, vysoké herní nasazení a soustředění ve vypjatých situacích. Další poděkování jim patří za přípravu a úklid sportoviště. Mladší studenti našeho gymnázia pak výborně zabezpečili centrum zpracování výsledků a obsluhu světelné tabule.

Výsledky utkání Gymnázia Trutnov:
Gymnázium Trutnov – SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové 2:1
Gymnázium Trutnov – Jiráskovo gymnázium Náchod 0:0
Gymnázium Trutnov - SPŠel•it Dobruška 2:0
Gymnázium Trutnov – Lepařovo gymnázium Jičín 2:0

Konečné pořadí:
1. Gymnázium Trutnov, 2. Jiráskovo gymnázium Náchod, 3. SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové, 4. SPŠel•it Dobruška, 5. Lepařovo gymnázium Jičín

Gymnázium Trutnov reprezentovali:
Petr Bartoš, Ondřej Metlický, Martin Kroh, Martin Mečíř, Štěpán Matějů, Matěj Schierl, Ondřej Šanda, Matyáš Rolenec, Vojtěch Jansa, Jan Charouz

Co naše hráče dále čeká?

Dne 21. 3. 2019 by se měli zúčastnit v rámci SLSŠ tzv. kvalifikace na republikové finále, která se uskuteční v Liberci za účasti tří týmů: vítězů Libereckého, Středočeského a Královéhradeckého kraje.

Následujícího dne 22. 3. 2019 by měli nastoupit v KB Florbal Challenge v národním finále skupiny Východ. Turnaj se uskuteční ve sportovní hale VUT Brno a zúčastní se ho osm týmů (Gymnázium Trutnov, SPŠ Chrudim, Gymnázium Ledeč n. S., Biskupské gymnázium Brno, Gymnázium Znojmo, SPŠ Zlín, GJB a SPgŠ Přerov, Sportovní gymnázium Ostrava).

Samotný postup do těchto fází turnajů je vynikajícím úspěchem a příkladnou ukázkou výborné reprezentace školy.

Karel Urban, vedoucí družstvaGALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Karel Urban, CSc.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA