Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Přijímací řízení ukončeno

Ve čtvrtek 2. července 2020 jsme přijetím posledního zápisového lístku naplnili kapacitu pro přijetí uchazečů jak v oboru 79-41-K/41 (čtyřletý obor), tak v oboru 79-41-K/81 (osmiletý obor). Všem uchazečům, kterým již nemůžeme vyhovět a na základě podané žádost o vydání nového rozhodnutí je přijmout, bude v nejbližších dnech zasláno usnesení o zastavení řízení.

Florbalový tým Gymnázia Trutnov se probojoval do národního finále soutěže KB Florbal Challenge

Florbalový tým Gymnázia Trutnov se probojoval do národního finále soutěže KB Florbal Challenge


Koncem ledna se chlapecký florbalový výběr našeho gymnázia představil v krajském finále KB Florbal Challenge. Toto právo si vybojoval vítězstvím v kole okresním, které se uskutečnilo 9. 11. 2018 ve Rtyni v Podkrkonoší. Více o výše zmíněném projektu Českého florbalu a účasti našeho týmu v okresním kole naleznete na této webové stránce v příspěvku z 11. 11. 2018.

Krajské finále proběhlo v Předměřicích n. L. a zúčastnilo se ho šest nejlepších týmů Královéhradeckého kraje, které byly rozlosovány do dvou tříčlenných skupin:
Skupina A:
Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové
Masarykova OA Jičín
OA Kostelec n. O.
Skupina B:
SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové (Hradební ulice)
Gymnázium Broumov
Gymnázium Trutnov

V minulosti byla vždy velkým favoritem družstva z Hradce Králové a předpokládalo se, že tomu tak bude i letos. Jak se však v průběhu turnaje ukázalo, prognózy jsou jedna věc, ale průběh turnaje a výsledky jednotlivých utkání věc jiná.

Náš tým si ve své skupině vedl suverénně. Hned ve svém prvním vystoupení porazil loňského vítěze SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové 4:0 a ve druhém utkání pak houževnaté družstvo Gymnázia Broumov 2:0, čímž si zajistil přímý postup do semifinále, ve kterém se střetl s OA Kostelec n. O., druhým týmem skupiny A. V tomto případě se z naší strany jednalo přímo o exhibici a konečný stav 7:0, který naše hráče posunul do finále, je jasně vypovídající. Druhé semifinále nezvládl velký favorit turnaje a vítěz skupiny A Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové, když po nerozhodném výsledku podlehl na samostatné nájezdy Gymnáziu Broumov.

Finále si tak zahrály týmy, které se utkaly už ve skupině. S uznáním, a velkým respektem k soupeři, nutno konstatovat, že to byl soupeř velmi kvalitní. Po chybě v úvodu jsme prohrávali 0:1, pak se ale naše hra zlepšila, převzali jsme iniciativu a dvěma góly do sítě soupeře konečný výsledek otočili v náš prospěch.

Úspěchy našeho týmu jsou především založeny na kvalitní práci brankáře Jana Charouze (za celý turnaj obdržel pouze jediný gól) a hráčů Pavla Bartoše a Petra Bartoše, kteří s přehledem dirigují hru družstva. Poděkování však zasluhují všichni ostatní, neboť také oni mají zásluhu na konečném úspěchu a společně vytvářeli výbornou a bojovnou atmosféru týmu.

Přehled utkání Gymnázia Trutnov:
Gymnázium Trutnov – SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové 4:0
Gymnázium Trutnov – Gymnázium Broumov 2:0
Gymnázium Trutnov – OA Kostelec n. O. 7:0
Gymnázium Trutnov – Gymnázium Broumov 2:1

Konečné výsledky KF KB Florbal Challenge:
1. Gymnázium Trutnov, 2. Gymnázium Broumov, 3. Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové,…

Do All-Star Team byly zařazeni Pavel Bartoš, Petr Bartoš a Matěj Schierl.

Gymnázium Trutnov reprezentovali: Petr Bartoš, Pavel Bartoš, Martin Grundmann, Matyáš Rolenec, Jan Charouz, Martin Kroh, Martin Mečíř, Matěj Schierl, Vojtěch Jansa, Štěpán Matějů, Ondřej Šanda, Tomáš Jakl

Vítězstvím v KF jsme v soutěži KB Florbal Challenge dosáhli historického úspěchu v tomto sportu a náš tým postoupil do tzv. národního finále skupiny Východ, které se uskuteční koncem března v Olomouci za účasti osmi družstev.

Národní finále – skupina Východ
Pardubický kraj
Královéhradecký kraj
Vysočina
Jihomoravský kraj
Zlínský kraj
Olomoucký kraj
Moravskoslezský kraj
divoká karta

Národní finále – skupina Západ
Ústecký kraj
Praha
Středočeský kraj
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Karlovarský kraj
Liberecký kraj
divoká karta

Vítězná družstva národních finále se utkají ve finále 14. 4. 2019 před televizními kamerami.

Karel Urban, vedoucí družstvaGALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Karel Urban, CSc.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA