Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Zlatá obhajoba: Studenti trutnovského gymnázia opět zvítězili v okresním kole ve florbale

Zlatá obhajoba: Studenti trutnovského gymnázia opět zvítězili v okresním kole ve florbale


Okresního kola ve florbale, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Hostinném se v kategorii chlapců zúčastnilo deset týmů. Ty byly rozlosovány do tří skupin a po odehrání utkání ve skupinách bylo stanoveno pořadí prvních osmi družstev pro nasazení do čtvrtfinále.

Výsledky utkání ve skupině:
Gymnázium Trutnov – VOŠZ, SZŠ a OA Trutnov 4:1
Gymnázium Trutnov – Krkonošské gymnázium 3:2
Gymnázium Trutnov – ČLA Trutnov 1:0

Náš tým byl nasazen jako třetí v pořadí, ve čtvrtfinále se utkal se SŠIS Dvůr Králové nad Labem a zvítězil 1:0.

V semifinále nás čekal už obtížnější soupeř (2. nasazený) Gymnázium Dvůr Králové n. L. V průběhu utkání jsme prohrávali 0:1 a až v samotném závěru se našim hráčům podařilo vyrovnat na 1:1. Po nerozhodném výsledku následovaly nájezdy, které rozhodly o postupu našeho týmu do závěrečného boje o 1. místo.

Opakovalo se finále se SPŠ Trutnov stejně, jako v loňském roce. Nejenže konečný výsledek byl také nerozhodný (0:0), ale o konečném vítězi turnaje opět rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byl až v sedmém kole úspěšnější výběr našeho gymnázia.

Družstvo postoupilo do krajského finále, které se uskuteční 21. února ve sportovní hale Gymnázia Trutnov. Studenti tak budou mít možnost spatřit hru našich borců a svých spolužáků na vlastní oči.

Hráči si zaslouží poděkování za předvedenou hru, disciplinovanost ve vypjatých okamžicích a obdiv za psychickou odolnost při realizaci samostatných nájezdů, které ve dvou případech úspěšně zvládli.

Konečné pořadí:
1. Gymnázium Trutnov, 2. SPŠ Trutnov, 3. Krkonošské gymnázium, …

Gymnázium Trutnov reprezentovali: Pavel Bartoš, Petr Bartoš, Matěj Mikšovský, Martin Kroh, Martin Mečíř, Štěpán Matějů, Matěj Schierl, Ondřej Šanda, Matyáš Rolenec, Vojtěch Jansa, Jan Charouz, Kristián Kořízek

Karel Urban, vedoucí družstvaGALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Karel Urban, CSc.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA