Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Basketbal SŠ: Vybojována první účast v republikovém finále v tomto školním roce

Basketbal SŠ: Vybojována první účast v republikovém finále v tomto školním roce


Krajské kolo v basketbale – kat. V. CH

Krajského kola v basketbale, které se uskutečnilo v Jičíně, se zúčastnilo pět týmů, vítězů okresních kol Královéhradeckého kraje. Hrálo se systémem každý s každým 1x15 minut. Náš výběr postrádal důležitého hráče základní pětky Štěpána Tomáše, a tak bylo od začátku jasné, že na zúčastněné týmy nejspíše nebude stačit. Přesto hráči podali bojovný výkon a v určitých fázích utkání dokázali soupeře nepříjemně potrápit.

Výsledky utkání chlapců:
Gymnázium Trutnov – Gymnázium a SOŠPg Nová Paka 13:25
Gymnázium Trutnov – Gymnázium Jaroměř 11:21
Gymnázium Trutnov – SŠGO Hradec Králové 17:24
Gymnázium Trutnov – Gymnázium F. M. Pelcla Rychnov n. K. 11:20

Konečné pořadí družstev: 1. Gymnázium a SOŠPg Nová Paka, 2. Gymnázium F. M. Pelcla Rychnov n. K., 3. Gymnázium Jaroměř, 4. SŠGO Hradec Králové, 5. Gymnázium Trutnov

Gymnázium Trutnov reprezentovali: Adam Šuhajda, Adam Lev, Adam Štěpánský, Jáchym Drašar, Martin Grundmann, Matouš Bedrník

Krajské kolo v basketbale – kat. V. D

Také v tomto krajském kole se sešlo pět družstev, herní systém byl stejný a zkrátil se pouze čas na 1x12 minut. Výběr dívek našeho gymnázia bývá tradičně velkým favoritem a potvrdilo se to i letos. Přestože jsme nesestavili nejsilnější tým (významnou část tvořily dívky z prvního ročníku), tak naše hráčky přesvědčivě zvítězily ve všech utkáních a postoupily do kvalifikace na republikové finále.

Výsledky utkání dívek:
Gymnázium Trutnov – G a SOŠPg Nová Paka 31:13
Gymnázium Trutnov – OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové 30:19
Gymnázium Trutnov – Gymnázium Jaroměř 30:10
Gymnázium Trutnov – SŠZE Kostelec n. O. 30:2

Konečné pořadí družstev:
1. Gymnázium Trutnov, 2. OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové, 3. G a SOŠPg Nová Paka, 4. Gymnázium Jaroměř, 5. SŠZE Kostelec n. O.

Gymnázium Trutnov reprezentovaly: Veronika Borsová, Klára Drbohlavová, Eliška Fejfarová, Aneta Finková, Kristýna Holubcová, Adéla Kravaříková, Veronika Kuželková, Eliška Linhartová, Karolína Petra Votočková

Kvalifikace na RF v basketbale - kat. V. D

Kvalifikace na RF se uskutečnila ve Sportovním centru Nymburk za účasti týmů tří krajů (Středočeského, Libereckého a Královéhradeckého). Z důvodů oddílových povinností starších a zkušenějších hráček byla naše reprezentace sestavena pouze z hráček prvního ročníku (jedinou výjimkou byla Karolína Petra Votočková - 6. X). Hrací doba byla stanovena na 4x6 minut.
K prvnímu zápasu nastoupily naše hráčky proti Gymnáziu Kolín. Utkání bylo velmi dramatické, a přestože téměř po celé utkání prohrávaly, tak v samotném závěru zvrátily stav ve svůj prospěch a zvítězily 25:24. Ve druhém vystoupení proti Gymnáziu F. X. Šaldy z Liberce již jenom potvrdily postupové ambice a přesvědčivě zvítězily 30:19.
Dívkám patří veliké poděkování za vynikající reprezentaci školy. Sklidily všeobecný obdiv ostatních účastníků za předvedené basketbalové dovednosti a kolektivní výkon.

Výsledky utkání:
Gymnázium Trutnov – Gymnázium Kolín 25:24
Gymnázium Trutnov – Gymnázium F. X. Šaldy Liberec 30:19

Konečné pořadí kvalifikace: 1. Gymnázium Trutnov, 2. Gymnázium Kolín, 3. Gymnázium F. X. Šaldy Liberec

Gymnázium Trutnov reprezentovaly: Aneta Finková, Eliška Linhartová, Veronika Kuželková, Veronika Borsová, Karolína Petra Votočková, Hedvika Hartmanová, Eliška Fejfarová

Karel Urban – vedoucí družstevGALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Karel Urban, CSc.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA