Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Přijímací řízení 2020

Přihlášku ke studiu je třeba doručit do školy (osobně nebo poštou) nejpozději v pondělí 2. března 2020!!!

North Wales – Liverpool 2018, studentská výměna založená na biologickém projektu

North Wales – Liverpool 2018, studentská výměna založená na biologickém projektuV rámci realizace projektu Erasmus + Společně přírodou, na kterém práce započala již před rokem a stále pokračuje, se naši studenti tentokrát podívali hned do dvou britských oblastí, do NP Snowdonia v severním Walesu a do našeho známého Liverpoolu s partnerskou školou Litherland High School.

Jelikož zaměřením našeho projektu není jen mezinárodní spolupráce a rozvoj komunikačních dovedností v cizím jazyce, ale také environmentální problematika a ochrana přírody s cílem porovnat oba NP, vedly naše první kroky do NP Snowdonia, kde jsme prožili tři krásné nezapomenutelné dny. Za zmínku stojí, že jsme byli ubytováni ve starém tudorovském sídle s bohatou historií v Plas Tan y Bwlch, které dnes působí jako vzdělávací centrum NP Snowdonia.

V pátek 5. října nás zde přivítal ředitel tohoto centra a vyslechli jsme si poutavou přednášku o NP Snowdonia, která velmi úzce souvisela s naším biologickým projektem. Poté jsme návštívili břidlicové muzeum  v Llanberis a na zpáteční cestě jsme se pokochali výhledy na známé Criccieth Beach. V sobotu 6.října jsme se vypravili na nejvyšší vrchol v samotném srdci NP Snowdonia -  Snowdon. Naše sobotní putování jsme si ještě zpříjemnili kouzelnou jízdou  historickým parním vlakem s dechberoucí okolní scenérií. Poslední den jsme naši výpravu po Walesu zakončili návštěvou městečka Betws y Coed, středověkého hradu v Conwy a zastávkou v přímořském lázeňském letovisku Llandudno. Po dlouhém dni plném zážitků jsme v neděli večer dorazili do Liverpoolu, kde se už na naše studenty těšily jejich anglické rodiny.

V pondělí 8.října jsme byli tradičně přivítáni v Litherland High School. Nejprve se naši studenti seznámili se školou samotnou, kde pro ně byl připraven celodenní program. Vyvrcholením dne byly ukázky prezentací našich studentů před anglickým publikem, kterých se zhostili na výbornou.

Během našeho týdenního pobytu jsme navštívili jako obvykle mnoho zajímavých míst, které Liverpool a jeho okolí nabízí. Za zmínku stojí obě liverpoolské katedrály, čínská čtvrť, World Museum, Maritime (námořní) Museum and Museum of Liverpool, dále Albert Docks, Matthew Street (the Beatles) atd. Seznámili jsme se i s liverpoolským okolím, kde jsme zavítali do historického sídla Speke Hall s překrásnými zahradami a bludištěm nebo na známou Crosby Beach na samotném okraji Liverpoolu se stovkou soch, tzv. Ironmen.

Naši studenti se také mohli těšit na společné večerní programy, které pro ně byly připraveny. Ve středu večer proběhlo ve škole kino s popcornem a kolou a promítal se snímek The Greatest Showman. A v pátek se konal večírek na rozloučenou, na kterém nejdříve studenti upekli vlastní pizzu a poté vše završili společným tancem.

Náš 12-denní  pobyt jsme úspěšně zakončili vydařenou celodenní prohlídkou Londýna na zpáteční cestě domů. Věříme, že všech 21 studentů kvarty a kvinty se vrátilo ze své cesty za poznáním a novými zážitky spokojeno, poučeno, vzděláno a povzbuzeno do další práce na projektu.

Velký dík patří všem kolegům, kteří do samotné přípravy a realizace, a to nejen této cesty, ale celého projektu, vložili svůj čas, energii, chuť a elán. Bez toho by se tato akce nemohla uskutečnit.

Poslední poděkování směřuje firmě TAD, konkrétně dvěma řidičům, kteří nás po celou dobu bezpečně a s naprostou profesionalitou provezli trasou dlouhou 4 400km.


Více v galeriiAndrea Vítová, vyučující Aj

AUTOR ČLÁNKU

Mgr. Zuzana Vařáková

Mgr. Zuzana Vařáková

Jsem třídní učitelkou 2.X, kde vyučuji Aj. Dále vyučuji anglický jazyk ve třídách 1.X, 1.A, 6.X, 4.B, a volitelnou Aj ve 3.A/B a 7.X. Vedu předmětovou komisi Aj.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ANGLICKÝ JAZYK