Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Biologicko-výtvarná vycházka 2.X

Biologicko-výtvarná vycházka 2.X


Ve čtvrtek 10. května se třída 2.X vypravila k leknínovým rybníčkům u parovodu, které leží na cestě mezi řekou Úpou a restaurací Dvoračky. Zde žáci strávili dopoledne zajímavými činnostmi. 

Biologická část projektu spočívala v odlovu drobných vodních živočichů a jejich určování. Ve výtvarné části pak žáci malovali zákoutí navštívené lokality impresionistickými metodami. 


Došli jsme k rybníčku za parovodem. Naše skupina zkoumala vodní živočichy. Pomocí síťky jsme je vylovili, vložili do kelímkové lupy a snažili se je určit podle klíčů. Většinou jsme našli pulce, larvy vodních brouků nebo malé korýše, jak je buchanka nebo beruška. 

Vojta Jindra


Po krátké přednášce o impresionismu jsme vyrazili směrem na Dvoračky. U rybníčku jsme se rozdělili na dvě poloviny - jedna část třídy malovala a druhá odchytávala, zkoumala a určovala vodní živočichy. Když obě poloviny splnily svou práci, vyměnili jsme se. Takto jsme v přírodě strávili tři pěkné hodiny.

Filip Chromý


Výlet s malováním a zkoumáním živočichů se mi moc líbil. Věřím, že ostatním taky. 

Šimon Brezáni


Více fotografií ze zajímavě stráveného dopoledne naleznete v galerii.

AUTOR ČLÁNKU

Mgr. Jiří Svoboda

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2019/2020 třídní 4.X. Biologii vyučuji ve třídách 2.X, 3.X, 4.X, 7.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 2.X, 3.X, 4.X, 6.X a 7.X. Vyučuji zeměpisný seminář pro závěrečné ročníky - 8.X, 4.A a 4.B.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE BIOLOGIE