Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Výměna studentů  Litherland High School  Liverpool – Gymnázium Trutnov 2018

Výměna studentů Litherland High School Liverpool – Gymnázium Trutnov 2018V týdnu od 22. – 27. dubna 2018 jsme u nás přivítali skupinu 15 studentů a dvou učitelů z naší partnerské školy Litherland High School v Liverpoolu. Oplatili nám tak naši návštěvu, která se uskutečnila na podzim roku 2016 a které se zúčastnilo 20 našich studentů v doprovodu 4 učitelů.

 

A jaký program jsme pro naše kamarády přichystali? V pondělí jsme naši návštěvu přivítali u nás na gymnáziu, poté se zúčastnili hodin AJ, dále výtvarného tvoření pod taktovkou kolegy Jana Erbena a rovněž besedy s českými studenty zapojenými do projektu Společně přírodou. Po obědě v naší ŠJ vyrazili anglické děti v doprovodu svých českých kamarádů do ulic Trutnova v aktivitě nazvané questing (= hledání – třeba i pokladu ;) ). Trasu se zajímavými  úkoly pro ně přichystal další náš kolega Jiří Svoboda. V úterý jsme se společně vydali do skalního města v Adršpachu. Středa byla ve znamení cesty do nedalekého Dvora Králové nad Labem, kde jsme se dozvěděli mnohé o ruční výrobě skleněných vánočních ozdob, které jsme si nakonec zakoupili jako vzácné suvenýry pro naše blízké. A hned poté nás již uvítala zoologická zahrada, kde jsme si zahráli tak trochu na detektivy. Čtvrteční dopoledne jsme strávili v korunách stromů a to doslova. Navštívili jsme totiž Stezku v korunách stromů v Janských Lázních a dolů sklouzli tobogánem. V odpoledních a podvečerních hodinách jsme se sešli s našimi kamarády na bowlingu a po menším občerstvení a předání dárečků na památku jsme se rozloučili. Posledním dnem byl pátek a tak jsme ráno zamávali našim Angličanům nejenom na cestu na jejich poslední výlet u nás – do Prahy, ale také na jejich cestu domů. Návštěva našeho hlavního města byla krásnou a důstojnou tečkou za celým pobytem. Studenti mohli obdivovat jak krásu a majestátnost Pražského hradu a Katedrály svatého Víta, tak také úchvatné pohledy na Malou Stranu a další dominanty centra naší metropole, například z výšky Petřínské rozhledny.

 

Díky nasazení jak ze strany zúčastněných pedagogů našeho gymnázia, tak také studentů a jejich rodičů byla tato výměna opět velmi povedená a zdařilá. Angličtí studenti odjížděli plni dojmů a nových zážitků a loučení se tu a tam neobešlo bez slziček.

 

Věříme, že se nám spolupráci a dobré vztahy mezi oběma školami, které trvají již od roku 2003, podaří udržovat a rozvíjeti i v budoucnu. A o tom, že tyto výměny mají smysl, a že se nám naše práce snad daří, hovoří nejlépe spokojené a nadšené reakce samotných studentů. A fotografie v galerii!!!GALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Mgr. Zuzana Vařáková

Mgr. Zuzana Vařáková

Jsem třídní učitelkou 2.X, kde vyučuji Aj. Dále vyučuji anglický jazyk ve třídách 1.X, 1.A, 6.X, 4.B, a volitelnou Aj ve 3.A/B a 7.X. Vedu předmětovou komisi Aj.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ANGLICKÝ JAZYK