Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Přijímací řízení 2020

Přihlášku ke studiu je třeba doručit do školy (osobně nebo poštou) nejpozději v pondělí 2. března 2020!!!

Výborná umístění v zeměpisné olympiádě

Výborná umístění v zeměpisné olympiádě


     Ve středu 28. března se v Hradci Králové konalo krajské kolo zeměpisné olympiády ve všech čtyřech kategoriích. Náročná soutěž, do které postupuje z každého okresu 15 nejlepších geografů ze základních i středních škol, přivítala již poněkolikáté studenty našeho gymnázia. Test z teoretických znalostí, práce s mapou a atlasem a praktický úkol - to byly tři části 20. ročníku soutěže.


     Gymnázium Trutnov zastupovali zeměpisci, kteří v krajském kole nebyli poprvé (a určitě ne naposledy). S výjimkou Vaška Fitla, který byl v soutěži nováček a Filipa Michla, pro kterého to byl, vzhledem k maturitě a konci studia, ročník poslední. 

     Nejlépe si vedli nejmladší studenti: Václav Fitl z 1.X v kategorii A obsadil skvělé druhé místo, stejně tak jako Hanka Jorová z 2.X v kategorii B. Honza Materna z 3.X v kategorii C místo páté a v téže kategorii Tomáš Haufer z 4.X místo desáté. V kategorii D obsadil Filip MIchl z 8.Y místo čtvrté a Honza Rus z 6.X místo třinácté.


     Jsou to výborné výsledky, i vzhledem k tomu, že bodové rozdíly byly minimální. Což je vidět na kompletní výsledkové listině na tomto odkazu.


     Gratuluji všem šesti vynikajícím geografům a jsem rád, že jsem již poněkolikáté mohl být přítomen jejich úspěchům. Ať se vám nadále daří - nejen v geografických kláních.


Za zeměpisce Jiří Svoboda

AUTOR ČLÁNKU

Mgr. Jiří Svoboda

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2019/2020 třídní 4.X. Biologii vyučuji ve třídách 2.X, 3.X, 4.X, 7.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 2.X, 3.X, 4.X, 6.X a 7.X. Vyučuji zeměpisný seminář pro závěrečné ročníky - 8.X, 4.A a 4.B.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ZEMĚPIS