Třídní schůzky a konzultace

Jarní třídní schůzky a konzultační odpoledne pro rodiče se uskuteční ve čtvrtek 18. dubna 2024. Společná část schůzek ve třídách začne od 16:00, individuální konzultace budou následovat od 16:20. Třídní učitelé se do konzultací zapojí po skončení společné části ve svých třídách.

Studenty uchvátily Divadelní delikatesy

Několik studentů z kvinty a druhého ročníku našeho gymnázia spolu s učitelkou Blankou Neubergovou od září letošního školního roku pravidelně navštěvuje divadelní předplatné v městském kulturním centru UFFO zvané Divadelní delikatesy.

Předplatné obsahuje sedm divadelních představení zařazených v poměrně pravidelných intervalech do celoročního programu divadla. Delikatesy tvoří pět představení z české produkce a dvě ze zahraničí a nabízí humor i zamyšlení. Divák zhlédne improvizaci a velmi pohotové jednání v kontrastu s důkladně připravenými náročnými artistickými výkony. Výjimku netvoří ani pohybové a taneční kreace. Dalo by se mluvit o celoroční multifunkční podívané.

V září studenti poprvé usedli na červená sedadla při představení Airground známého souboru Cirk La Putyka. Představení neslo titulek O cestě k samostatnosti a pohrávání si se zemskou přitažlivostí. Účinkující předvedli nejen mnoho akrobatických a tanečních prvků, celé vystoupení také vyjadřovalo příběh, a proto mezi sebou vedli herci i dialogy.

„Obdivuji propojení neuvěřitelných tělesných prvků s výbornou hereckou a hudební vizualizací. Představení mne uchvátilo především prolínáním humorných scének s dramatickými situacemi mezi herci,“ pronesla v rozhovoru Barbora Matyková, studentka gymnázia.

Následující odehrané vystoupení celoročního delikátního programu se konalo na začátku listopadu. Jednalo se o jedno ze zahraničních představení, konkrétně z Belgie. Divadelní soubor Okidok představil klaunské duo v nevídané frašce Slips Inside. Výkon obou interpretů byl čistě pantomimickou záležitostí, až na několik doplňujících zvuků. Oba herci hráli po celou dobu oděni pouze ve slipech. Představení končilo velkým aplausem a neplánovaným improvizovaným přídavkem obou umělců s gymnazijním učitelem fyziky Ondřejem Lvem.

„Vystoupení mne zcela uchvátilo, nestačím se divit. Absurdními momenty herci vyzdvihli hodnotné prvky. S trochou divákova nadhledu mluvím o velkoleposti, nemluvě o milé překvapující improvizaci našeho učitele na konci,“ sdělila Barbora Matyková.

V půlce prosince studenti navštívili pohybové představení o tom, jak muži vnímají své tělo a sami sebe pod názvem Synovial v podání Marka Zelinky a Martina Talagy.

„Dostala jsem možnost proniknout do světa mužů. Spleť různých scén popisujících trávení přirozených chvilek mužského pohlaví vykonstruovala velmi poutavé a výstižné vystoupení,“ uvedla studenta trutnovského gymnázia Kateřina Loufková.

Za „delikatesníky“

Barbora Kopecká, 2. A

Mgr. Blanka Neubergová

Jsem třídní učitelkou studentů 7. X, mj. se zajímám o alternativní kulturu, mám ráda divadlo, ježdění na kole, výlety do přírody, koně...cestování a nebráním se ničemu dalšímu. Motto, kterým se snažím řídit, je "Každý den je dobrý den."

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ČESKÝ JAZYK