Třídní schůzky a konzultace

Jarní třídní schůzky a konzultační odpoledne pro rodiče se uskuteční ve čtvrtek 18. dubna 2024. Společná část schůzek ve třídách začne od 16:00, individuální konzultace budou následovat od 16:20. Třídní učitelé se do konzultací zapojí po skončení společné části ve svých třídách.

Německý jazyk na vlastní kůži aneb Výměnný pobyt v Jeveru

Studenti trutnovského gymnázia využili přátelských vztahů s partnerskou školou v Jeveru a v týdnu od 17. do 24. září se zúčastnili výměnného pobytu v německých rodinách za účelem zdokonalení jazykových dovedností v němčině.

Po strastiplné cestě vlakem napříč Německem jsme se zhruba po 14 hodinách dostali k našim „náhradním“ německým rodičům a novým přátelům. Únava z cesty z nás rychle odpadla a my jsme si mohli naplno užívat nedělního programu podle plánu rodiny. Mnozí z nás tak navštívili jedinou německou jižní pláž, zakusili vodní sporty či vycestovali do blízkých známých měst, jakými jsou např. Hamburk nebo Brémy. Pondělí a úterý patřilo poznávání tamějšího gymnázia i městských památek, přijetí na radnici a navazování přátelských vztahů v rámci tvorby společného projektu s podtitulem Fotostory. Následující den byl určen návštěvě ostrova Langeoog, plného rozlehlých pláží a nádherné starofríské architektury. Čtvrteční výlet do historického a posléze i obchodního centra Brém se stal nečekaně vrcholným zážitkem. Prohlédli jsme si katedrálu sv. Petra a cihlově gotickou tvář brémské radnice. V předposlední den výměny jsme se ráno na „nostalgických“ kolech vydali po rovinaté, mlhou zahalené cyklostezce do vodáckého kempu, odkud jsme na vypůjčených kánoích propluli vodním kanálem lemovaným všudypřítomnými větrnými elektrárnami. Úspěšný pobyt jsme zakončili na rozlučkovém večírku ve zrekonstruované stodole jedné z hostitelských rodin. Díky příznivému počasí v celém týdnu jsme si tak vychutnali všechny body pestrého programu.

V sobotu na zpáteční cestě si bylo skutečně o čem vyprávět.

Zlepšení v německém jazyce bylo tedy nevyhnutelné, a kdo by nepocítil ani to, odvezl si přinejmenším nenahraditelné zážitky. Můžeme jen doufat, že na jaře příštího roku budou z Trutnova naši němečtí přátelé odjíždět se stejným nadšením jako my od nich.

Tereza Kempfová, 7. X

Studentská výměna v Jeveru očima účastníků:

Velice oceňuji přípravu společného programu.      Adéla H., 7. Y

Němečtí studenti byli velice vstřícní a milí.     Vít R., 7. Y

Rozhodně stojí za to navštívit Jever a jeho blízké okolí. Kromě výletů a nakupování v historií protkaných Brémách a nečekaných gurmánských zážitků si zlepšíte jazykové dovednosti a především získáte nové přátele.      Aneta P., 7. X

Největším zážitkem bylo koupání v nezvykle teplé vodě Severního moře.    Markéta G., 3. A

Nejsilnějším zážitkem byla pro mě návštěva ostrova Langeoog. Ta nádherná pláž a bílý písek spolu s modrým nebem. Krásný pohled.    Daniela M., 7. X

Nejvíce se mi líbil výlet s rodinou k jezeru, kde jsem vyzkoušel vodní lyže.    Michal M., 7. X

Nejcennější vzpomínkou pro mě zůstává srdečné přijetí v rodině a společně strávený čas s povedenou partou českých i německých studentů.    Káťa D., 7. X

V Jeveru se mi líbilo, protože tam žijí milí a pohostinní lidé.    Filip M., 7. Y

Nejvíce se mi líbil společný projekt s německými studenty (vytvoření fotopříběhu na dané téma). Bára M., 3. A

Byli jsme velmi potěšeni chováním a spoluprací našich studentů na všech akcích v rámci výměnného pobytu v Jeveru. Petra Tichá a Ladislav Pospíšil, pedagogický dozor

Mgr. Petra Tichá

Pracuji jako zástupkyně ředitele. Učím německý jazyk ve třídách 1.A a 1.B, 4.A a 4.B a dále německou konverzaci v maturitním ročníku.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE NĚMECKÝ JAZYK