Třídní schůzky a konzultace

Jarní třídní schůzky a konzultační odpoledne pro rodiče se uskuteční ve čtvrtek 18. dubna 2024. Společná část schůzek ve třídách začne od 16:00, individuální konzultace budou následovat od 16:20. Třídní učitelé se do konzultací zapojí po skončení společné části ve svých třídách.

Šneci Vhrsti

Ve čtvrtek 21. ledna byla v Galerii Dračí ulička slavnostně zahájena výstava "Má to cenu dělat svět hezčí" ilustrátora Vojtěcha Juríka, obsahující na sedmdesát kreseb z cyklu karikatur "Šneci".

Vojtěch Jurík, vystupující pod pseudonymem Vhrsti, patří k mladé generaci ilustrátorů a komiksových kreslířů, kteří se svým výtvarným stylem a tvorbou dokázali prosadit nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí. Což dokládá řada prestižních ocenění. Je to bezesporu tím, že jeho kresba se vyznačuje citlivostí, vlídností, pestrou paletou barev,  laskavým humorem a srozumitelností pro všechny věkové skupiny diváků. Příkladem za všechny může být animovaný večerníček České televize "Bílá paní na hlídání", který se stal jedním z nejpopulárnějších večerníčků posledních let, byl přeložen do francouzštiny a získal si srdce francouzsky hovořících dětí, ale i dospělých.

Při příležitosti slavnostního zahájení se pan Jurík setkal se studenty nižšího gymnázia v rámci speciálně připravené přednášky pro naši školu o historii komiksu. Žáci měli také možnost besedovat s umělcem a poznat tak, co vše obnáší profese ilustrátora. V následující výtvarné dílně si žáci vytvořili vlastní šnečí karikatury, které doplnily expozici školní galerie.

Slavnostní zahájení výstavy bylo protkáno hudebním programem třídy 1. X pod vedením kantorky Ivy Dvorské. Krom sólového vystoupení Daniely Drašarové (klavír) a Matěje Břeně (klarinet) zazněly i dvě sborové skladby. V písni "Šneci Vhrsti", která byla otextována speciálně na počest vystavujícího, si část sloky zazpíval s dětmi i pan Jurík. Jako poděkování byl v závěru autor obdarován novým komiksem Jiřího Gruse, Drak nikdy nespí.

Pro kreativní návštěvníky byla během výstavy připravena výtvarná dílna, ve které malí i velcí návštěvníci mohli zareagovat na obsah výstavy a rozšířit tak šnečí houf.

Výstavu můžete navštívit ve všední den od osmi do šestnácti hodin až do 17. března.

Mgr. Jan Erben

Vyučuji: Kulturní výchova zaměřená výtvarně ve třídách 2. A, 2. B, 6. X