Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Basketbalové reprezentace se v krajském finále prosadily

Basketbalové reprezentace se v krajském finále prosadily


Trutnov – Po přesvědčivých a již tradičních vítězstvích v okresních kolech se družstva dívek i chlapců kvalifikovala do krajských finále. V obou kategoriích se turnaje uskutečnily v listopadu ve sportovním areálu v Jičíně.

Jako první se představil basketbalový výběr dívek. V turnaji nastoupilo celkem pět týmů. Při herním systému každý s každým sehrály hráčky čtyři utkání a pouze v posledním a klíčovém zápase se SŠSO G Hradec Králové musely předvést své umění: basketbal založený na organizované obraně, rychlých protiútocích a úspěšné střelbě. Přestože soupeřky měly tým složený z hráček starších ročníků se zjevnou fyzickou a výškovou převahou, na naše reprezentantky nestačily a utrpěly nečekaně vysokou porážku. Družstvo dívek tak postoupilo do kvalifikace o RF, která proběhne v lednu 2016.
Výsledky utkání:

Gymnázium Trutnov – Lepařovo gymnázium Jičín                          25:17

Gymnázium Trutnov – Jiráskovo gymnázium Náchod                      31:2

Gymnázium Trutnov – Gymnázium Nová Paka                              23:14

Gymnázium Trutnov – SŠSO G Hradec Králové                            28:15 

Konečné pořadí KF (dívky): 1. Gymnázium Trutnov, 2. SŠSO G Hradec Králové, 3. Gymnázium Nová Paka,…
Gymnázium Trutnov reprezentovaly: Kateřina Valentová, Zuzana Šimková, Dominika Vašáková, Kristýna Lačná, Aneta Bachtíková, Pavlína Kábrtová, Daniela Nováčková, Anna Rylichová, Adéla Vymazalová

V turnaji chlapců startovalo šest týmů, které byly rozlosovány do dvou tříčlenných skupin. Prvním výkonnostním cílem byl postup do semifinále, což znamenalo obsadit alespoň 2. místo ve skupině. Po porážce od Gymnázia Jaroměř (13:37) se podařilo nakonec zdolat SPŠ Jičín (30:25) a v semifinále čekal naše hráče vítěz druhé skupiny - SPŠ Hradec Králové. Soupeř byl od samého začátku nad možnosti našich hráčů, a tak se pozornost koncentrovala na utkání o 3. místo s Gymnáziem F. M. Pelcla Rychnov n. K. Oba týmy byly výkonnostně velmi vyrovnané a tomu odpovídal i průběh zápasu. Naši hráči, zvláště pak opory týmu, prokázali nejen větší bojovnost, ale přes značnou únavu v závěru utkání i větší vůli po vítězství. Pro všechny hráče základní pětky to bylo poslední basketbalové utkání v barvách Gymnázia Trutnov, a proto nepřipustili jinou možnost než vítězství a konečné vynikající 3. místo.
Výsledky utkání:

Gymnázium Trutnov- Gymnázium Jaroměř                                   13:37

Gymnázium Trutnov – SPŠ Jičín                                                30:25
Gymnázium Trutnov – SPŠ Hradec Králové                                 23:36
Gymnázium Trutnov – Gymnázium F. M. Pelcla Rychnov n.K.       30:24

Konečné pořadí KF (chlapci): 1. Gymnázium Jaroměř, 2. SPŠ Hradec Králové, 3. Gymnázium Trutnov,…
Gymnázium Trutnov reprezentovali: Vladimír Smilnický, Tomáš Kazda, Vít Skokan, Štěpán Mareš, Miroslav Tomeš, Ondřej Novák, Jiří Csámpai, Jáchym Drašar, Jan Šindelář

                                                                             Karel Urban
                                                                      předseda ŠSK při Gymnáziu v TrutnověGALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Karel Urban, CSc.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA