Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Přijímací řízení ukončeno

Ve čtvrtek 2. července 2020 jsme přijetím posledního zápisového lístku naplnili kapacitu pro přijetí uchazečů jak v oboru 79-41-K/41 (čtyřletý obor), tak v oboru 79-41-K/81 (osmiletý obor). Všem uchazečům, kterým již nemůžeme vyhovět a na základě podané žádost o vydání nového rozhodnutí je přijmout, bude v nejbližších dnech zasláno usnesení o zastavení řízení.

Připomínka 70. výročí konce 2. světové války

Připomínka 70. výročí konce 2. světové války


Studenti trutnovského gymnázia ze tříd 2.B a 3.B měli v pondělí 4. května 2015 jedinečnou příležitost poslechnout si vzpomínky plk. Jana Plovajka, který v řadách československého armádního sboru v SSSR prošel řadou významných bitev, včetně osvobození Dukelského průsmyku. Plovajko také vzpomněl na nelehký úděl lidí, kteří utíkali v roce 1939 z Československa do SSSR, aby zde mohli bojovat proti nacismu. Bolševický režim je však považoval za špiony, a tak byli zavíráni do gulagů, kde museli tvrdě pracovat. Sám Plovajko po svém útěku z ČSR do SSSR strávil tři roky v tvrdých podmínkách pracovních táborů v okolí Norilska na severu Sibiře. 

Přes pokročilý věk (93 let) působil plk. Plovajko velmi svěžím dojmem a ani dvě vyučovací hodiny, které byly na besedu vyčleněny, mu zdaleka nestačily, aby studentům sdělil svoje bohaté válečné zkušenosti.GALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Mgr. Vojtěch Kábrt, Ph.D.

Mgr. Vojtěch Kábrt, Ph.D.

Třídní 3.B, učitel dějepisu a hudební výchovy, sbormistr školního pěveckého sboru

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE DĚJEPIS