Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov
Výsledky 2. kola přijímacího řízení
Více informací najdete na níže uvedeném odkazu.
Po nedávno ukončených kláních chemické olympiády v
kategoriích A a D plynule následovaly další soutěže. Letošní ročník opět
potvrdil, že chemie na naší škole žije a naši studenti se nezaleknou žádné
výzvy.
CHEMICKÁ OLYMPIÁDA
Těsný souboj v kategorii C
Kategorie C je každoročně určena pro první a
druhé ročníky středních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Téma
letošního ročníku zavedlo soutěžící do rozmanitého světa anorganických a
organických sloučenin, kde museli prokázat nejen hluboké teoretické znalosti,
ale i logické uvažování.
Do školního kola se s odvahou vrhla čtveřice
našich studentů. Markéta, Veronika a Václav ze třídy 6. X a Kateryna ze 2. B se
s plným nasazením ponořili do záludných úloh. Souboj to byl napínavý až do
konce! Markéta nakonec přeci jen o pár bodů vyhrála a zajistila si tak postup
do dalšího kola.
Krajské kolo se konalo v Hradci Králové, kde
hostitelskou roli převzala UHK. Markéta se nenechala zastrašit silnou
konkurencí, se ctí zvládla náročný test a naplno si užila praktickou část ve
výborně vybavených laboratořích Přírodovědecké fakulty. V konečném hodnocení
vybojovala krásné 11. místo.
Ve školním kole změřili síly zkušení chemici:
Matyáš (3. B), Adéla (7. X) a Daniel (3. A). Všichni tři museli nejprve projít
opravdu náročnou domácí prací. Ta se jim však nesmírně vyplatila, protože je
dokonale připravila na teoretický test i praktickou část školního kola. V
laboratoři si tak soutěžící, jak už je na olympiádách dobrým zvykem, opět
pohráli s titrací. Do krajského kola se probojovali Matyáš a Adéla.
Krajské kolo se uskutečnilo v Pardubicích. Naši
zástupci bojovali jako lvi a v tomto školním roce už podruhé navštívili
laboratoře na VŠCHT v Pardubicích. Díky svým předchozím zkušenostem už zde byli
jako doma – Matyáš vybojoval úžasné 6. místo a Adéla skončila hned za první
desítkou na krásném 11. místě.
Šesté a dvě jedenáctá místa v kraji jsou úžasný
výsledek!
Naše gymnázium se i letos zúčastnilo mezinárodní týmové soutěže Chemiklání a reprezentovaly nás rovnou dva týmy: Tým A „Banánci“ a Tým B „Bau“.
· Tým Banánci: Jak jsme již zmínili v jiných článcích, hnacím motorem a hlavním palivem tohoto týmu není nic jiného než klasické banánky v čokoládě. K této sladké mlsce si samozřejmě nezapomněli přibalit také kufr chytrých knih. Tým ve složení Adél, Viky, Kuba (7. X), Maty a Zuzka (3. B) si celé klání náramně užil a všichni se už teď těší na příští ročník.
· Tým Bau: Druhý tým byl letos plný nováčků, ale ani oni se ve velké konkurenci rozhodně neztratili a poctivě se zdokonalovali v důležité týmové práci. Jindra, jakožto zkušený matador a účastník loňského ročníku, vedl svůj tým s obrovským nadšením. Filip, Tomáš, Richard (2. A) a Anička (5. X) si tak soutěž maximálně užili a získali cenné zkušenosti.