Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Den otevřených dveří bude v náhradním termínu v pondělí 24. ledna 2022

Podrobnější informace jsou k dispozici na níže uvedeném odkazu.

Odkaz
Studenti angličtiny v předvánoční Praze

Studenti angličtiny v předvánoční Praze


V úterý 7. prosince 2021 vyrazili studenti 3. a 4. ročníků společně s vyučujícími anglického jazyka na divadelní představení Pygmalion do Divadla na Vinohradech.

Výlet začal už brzy ráno a byl spojený s procházkou předvánoční Prahy. Ta odstartovala přímo u samotného Pražského hradu. Setkali jsme se zde s absolventem trutnovského gymnázia Janem Rusem, který v současnosti studuje dějiny umění a který se stal na hodinu naším průvodcem. Prošli jsme tak areál Pražského hradu a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí nejen o místní architektuře. V rámci procházky jsme pokračovali na Malou Stranu a Nerudovou ulicí jsme sestoupili až ke Karlovu mostu. Odtud jsme odbočili na ostrov Kampa a po návštěvě parku jsme také nezapomněli na Lennonovu zeď.

Společná procházka skončila na Staroměstském náměstí, kde studenti po zhlédnutí orloje dostali na část odpoledne rozchod. Někdo se možná procházel dál, někdo se raději zahřál v kavárně u šálku něčeho teplého. Sešli jsme se znovu před šestou hodinou, abychom společně došli až k samotnému Divadlu na Vinohradech.

Představení Pygmalion bylo zlatým hřebem našeho výletu a všichni jsme se shodli, že bylo velmi povedené. Jako studenti předposledních a posledních ročníků navíc jistě oceníme zhlédnutí představení v rámci přípravy na maturitní zkoušku.

Výlet se nám moc líbil, děkujeme za jeho uskutečnění a budeme se těšit na další podobné akce.

Kristina Anna Jirmanová, 7. XGALERIE