Z Poslanecké sněmovny až na Hrad

Naše skupina studentů vedená paní učitelkou Neubergovou a panem učitelem Fojtem navštívila 29. září několik historických památek v Praze. V rámci celodenního výletu jsme viděli prostory Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky a také Kancelář prezidenta, která je běžně veřejnosti nepřístupná. Průvodkyně nám ukázaly jednací sály, archiv KPR, Valdštejnovu pracovnu, byt prezidenta T. G. Masaryka a další významná místa politického dění. Vidět to vše v jeden den znamená odvézt si hlavu plnou výjimečných zážitků.

Plečnik je obdivuhodný. Na Hradě se dějí podivuhodné věci. Potvrdil nám to i policista u kávomatu. (Blanka)

Dodnes jsme neměli ponětí, jak vypadá pizza prosciutto. (Terka)

Když jsem smetla to listí z prosciutto pizzy, šlo to sníst. (Anita)

V Praze mají výborné trdelníky. (Týna)

V Praze se velmi dobře tloustne. (Tomáš)

Zážitky z PS ČR byly velice úctyhodné, atmosféra zde byla velkolepá. Jen místo poslance nás provázela paní, která působila lehce nervózně. (Kupé 101-108)

Příjemně nás překvapila výzdoba v PS a moc jsme si užili volný čas, ale bohužel se jeden kamarád trochu ztratil, tak jsme ho hledali a samozřejmě naštěstí našli. Vše dopadlo fanfárově. (Kupé 91-98)

Za zprostředkování výletu děkujeme panu poslanci Pavlovi Plzákovi a jeho asistentům.

GALERIE

Mgr. Blanka Neubergová

Jsem třídní učitelkou studentů 5. X, mj. se zajímám o alternativní kulturu, mám ráda divadlo, ježdění na kole, výlety do přírody, koně...cestování a nebráním se ničemu dalšímu. Motto, kterým se snažím řídit, je "Každý den je dobrý den."

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE SPOLEČENSKÉ VĚDY