Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Prodej vstupenek na akce spojené s oslavami 100 probíhá přes rezervační systém předprodeje SCT UFFO

Pokud si chcete zakoupit vstupenky na společenský večer (v pátek 22. 10. 2021) nebo hudební večer (v sobotu 23. 10. 2021) navštivte web SCT UFFO - viz odkaz. Děkujeme, že máte zájem o akce spojené s výročím školy a chcete naše aktivity podpořit.

Odkaz
Z Poslanecké sněmovny až na Hrad

Z Poslanecké sněmovny až na Hrad


Naše skupina studentů vedená paní učitelkou Neubergovou a panem učitelem Fojtem navštívila 29. září několik historických památek v Praze. V rámci celodenního výletu jsme viděli prostory Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky a také Kancelář prezidenta, která je běžně veřejnosti nepřístupná. Průvodkyně nám ukázaly jednací sály, archiv KPR, Valdštejnovu pracovnu, byt prezidenta T. G. Masaryka a další významná místa politického dění. Vidět to vše v jeden den znamená odvézt si hlavu plnou výjimečných zážitků.


Plečnik je obdivuhodný. Na Hradě se dějí podivuhodné věci. Potvrdil nám to i policista u kávomatu. (Blanka)


Dodnes jsme neměli ponětí, jak vypadá pizza prosciutto. (Terka)


Když jsem smetla to listí z prosciutto pizzy, šlo to sníst. (Anita)


V Praze mají výborné trdelníky. (Týna)


V Praze se velmi dobře tloustne. (Tomáš)


Zážitky z PS ČR byly velice úctyhodné, atmosféra zde byla velkolepá. Jen místo poslance nás provázela paní, která působila lehce nervózně. (Kupé 101-108)


Příjemně nás překvapila výzdoba v PS a moc jsme si užili volný čas, ale bohužel se jeden kamarád trochu ztratil, tak jsme ho hledali a samozřejmě naštěstí našli. Vše dopadlo fanfárově. (Kupé 91-98)


Za zprostředkování výletu děkujeme panu poslanci Pavlovi Plzákovi a jeho asistentům.GALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Mgr. Blanka Neubergová

Mgr. Blanka Neubergová

Jsem třídní učitelkou studentů 5. X, mj. se zajímám o alternativní kulturu, mám ráda divadlo, ježdění na kole, výlety do přírody, koně...cestování a nebráním se ničemu dalšímu. Motto, kterým se snažím řídit, je "Každý den je dobrý den."

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE SPOLEČENSKÉ VĚDY