Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Vynikající výsledky našich studentů v soutěži Kraje pro bezpečný internet

Vynikající výsledky našich studentů v soutěži Kraje pro bezpečný internet


Letošního ročníku se žákovské soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet účastnilo více jak 2 500 žáků z 57 škol našeho regionu. Náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek poděkoval všem zapojeným školám a na slavnostním setkání v sídle kraje předal vylosovaným účastníkům hodnotné ceny od společnosti Microsoft a Gordic. Školám, které se do projektu zapojily největším počtem svých žáků, kraj poskytl finanční odměnu.

V letošním ročníku soutěže zvládlo úspěšně test 2 392 žáků a pro Královéhradecký kraj získali druhé místo v celkovém pořadí. V nadstavbové soutěži Kvíz PLUS, která je náročnější, uspělo 196 řešitelů, což je nárůst oproti loňskému ročníku o 97 úspěšných účastníků.

Královéhradecký kraj také finančně ocenil školy, které se do projektu zapojily s největším procentem žáků. Gymnázium v Trutnově získalo finanční dar v hodnotě 16 tisíc korun, VOŠ a SZŠ z Hradce Králové získala 14 tisíc korun, 11 tisíc korun obdržela Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka a 9 tisíc korun Střední škola vizuální tvorby Hradec Králové.

Celorepublikový projekt Kraje pro bezpečný internet se koná pod záštitou Asociace krajů České republiky. Pomáhá minimalizovat rizika spojená s užíváním informačních a komunikačních technologií a zároveň zvyšuje celkové povědomí o on-line bezpečnosti. Ročně projekt seznámí se zásadami bezpečného internetu přes 25 000 dětí ze všech regionů České republiky. Projekt není však určen pouze žákům, ale i jejich rodičům, pedagogům, sociálním pracovníkům, policistům. Pro všechny jsou na webové adrese www.kpbi.cz zveřejněny e-learningové lekce.

Přehled výherců:

 

Krajské finále Kvízu PLUS

  • 1. místo: Veronika Kvapilová (Jiráskovo gymnázium Náchod) – postup do celorepublikového finále
  • 2. místo: Pavel Wagenknecht (Gymnázium Trutnov - 3. A)          
  • 3. místo: Štěpán Stoklasa (Gymnázium Trutnov - 2. A)
  • 4. místo: Andrea Nožičková (Lepařovo gymnázium Jičín)
  • 5. místo: Tobiáš Kraus (Gymnázium Trutnov - 2. A)

V celorepublikovém finále, které se konalo online v termínu od 10. do 13. června, skončila Veronika Kvapilová na 12. místě.

 

Soutěž škol

  • 1. místo: Gymnázium Trutnov
  • 2. místo: Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Hradec Králové
  • 3. místo: Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka
  • 4. místo: Střední škola vizuální tvorby Hradec Králové

 

Podle podkladů KÚ KHK zpracoval Karel Urban  

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Karel Urban, CSc.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE INFORMATIKA