Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Skvělý úspěch v přespolním běhu družstev

Skvělý úspěch v přespolním běhu družstev


Na trutnovské Paradráze se uskutečnilo tradiční okresní kolo v přespolním běhu družstev v kategoriích základních a středních škol. Představilo se celkem 45 týmů a do závodů odstartovalo více než 260 žáků a studentů.

V kategoriích základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií již řadu let jasně dominují dvě základní školy se sportovním zaměřením: ZŠ Komenského Trutnov a ZŠ Náměstí Míru Vrchlabí. Je velice potěšitelné, že v takovéto konkurenci se dokáží výrazně prosadit i dívčí výběry naší školy.

V kategorii III. (6. a 7. třída) nás reprezentovaly dívky 1. X a 2. X, závod dokončily na pěkném třetím místě pouhé 4 body za ZŠ Komenského Trutnov. Družstvo dívek ve IV. kategorii (8. a 9. třída) bylo složeno výhradně ze závodnic jedné třídy a to 4. X. Po bojovném výkonu reprezentantky našeho gymnázia porazily největší konkurentky, závod dokončily na vynikajícím prvním místě a zajistily si tak postup do krajského kola.

V kategorii středních škol naší školu reprezentovali pro změnu pouze chlapci. Tým byl složen převážně z mladších závodníků prvního a druhého ročníku. Největším konkurentem v posledních letech bývalo družstvo SPŠ Trutnov, ale tomu se nepodařilo nastoupit v nejsilnější sestavě, a tak se naše pozornost zaměřila na tým Krkonošského gymnázia a SOŠ Vrchlabí. Naši reprezentanti zvládli trať dlouhou 4,5 km nejlépe, po zásluze zvítězili a také postoupili do krajského finále.

Krajské finále se uskuteční 10. 10. 2019 v Jičíně a věřím, že i zde budeme bojovat o stupně vítězů.

Výsledky

Kat. III. – D: 1. ZŠ Nám. Míru Vrchlabí 10 b. (1, 2, 3, 4), 2. ZŠ Kom. Trutnov 52 b. (9, 13, 14, 16), 3. Gymnázium Trutnov 56 b. (7, 8, 17, 24, 40),…

Gymnázium Trutnov reprezentovaly: Nicol Kirschová, Alžběta Jindrová, Vanda Stejskalová, Kateřina Káňová, Eliška Machová

Kat. IV. – D: 1. Gymnázium Trutnov 20 b. (2, 5, 6, 7, 12, 16), 2. ZŠ Nám. Míru Vrchlabí 28 b. (3, 4, 8, 13), 3. ZŠ Kom Trutnov 43 b. (1, 5, 18, 19),…

Gymnázium Trutnov reprezentovaly: Tereza Mědílková, Daniela Kopecká, Klára Retková, Alžběta Dvorská, Karolína Černá, Petra Jorová

Kat. V. – CH: 1. Gymnázium Trutnov 19 b. (2, 4, 6, 7, 11, 15), 2. Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí 25 b. (3, 5, 8, 9), 3. SPŠ Trutnov 40 b. (1, 10, 12, 17)

Gymnázium Trutnov reprezentovali: Štěpán Stoklasa, Ondřej Krákora, Štěpán Matějů, Dominik Kašpar, Adam Skořepa, Adam Štěpánský

Karel Urban – vedoucí družstev Gymnázia TrutnovGALERIE

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Karel Urban, CSc.

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA