Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Prodej vstupenek na akce spojené s oslavami 100 probíhá přes rezervační systém předprodeje SCT UFFO

Pokud si chcete zakoupit vstupenky na společenský večer (v pátek 22. 10. 2021) nebo hudební večer (v sobotu 23. 10. 2021) navštivte web SCT UFFO - viz odkaz. Děkujeme, že máte zájem o akce spojené s výročím školy a chcete naše aktivity podpořit.

Odkaz

Envi vzdělávání pedagogů - Seminář klimatologa Ladislava Metelky

V úterý 8. února 2011 proběhl seminář doktora Ladislava Metelky z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Hradci Králové.

Tento seminář byl dalším ze seminářů, které získalo naše gymnázium v rámci Environmentálního vzdělávání pedagogů a mimo vyučujících našeho gymnázia (převážně biologie a zeměpisu) se ho zúčastnili i pedagogové jiných trutnovských i mimotrutnovských škol.

Ladislav Metelka je klimatolog, který se věnuje modelování procesů klimatického systému a využitím systémů umělé inteligence v meteorologii a klimatologii. Nosnými tématy jeho semináře bylo představení výzkumu změn klimatu. Rovněž je současným zástupcem Česka u Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC)

Závěrečná hodina byla věnována ukázkám aktivit do vyučování a informacím o školních projektech. Tuto část vedla Hana Kulichová.


Zajímavé odkazy:

blog L. Metelky zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ladislav-metelka.php

zajímavý rozhovor s L. Metelkou: http://ekolist.cz/cz/publicistika/rozhovory/ladislav-metelka-klimaticky-panel-je-i-navzdory-chybam-duveryhodny

domovské stránky ČHMÚ: http://www.chmi.cz

domovské stránky IPCC: http://www.ipcc.ch

Galerie