Environmentální vzdělávání pedagogů

Úvodní informace o environmentálním vzdělávání pedagogů si můžete přečíst po rozkliknutí článku.

Od 1.srpna 2009 do 31.ledna 2012 realizuje SEVER - Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory projekt Environmentální vzdělávání pedagogů podpořený Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Jedním z cílů projektu je vytvořit pilotní modul environmentálního vzdělávání s využitím moderních vzdělávácích metod (např. tzv. mentoringu). Jde vlastně o novinku ve vzdělávání a podpoře pedagogických týmů. Partnery projektu je 10 škol. Jednou z partnerských škol je Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325. Více informací o projektu můžete najít zde.