Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Celostátní kolo zeměpisné olympiády

Mimořádný úspěch Davida Holubce

Naše škola zaznamenala mimořádný úspěch, když student kvarty DAVID HOLUBEC zvítězil v krajském kole zeměpisné olympiády a postoupil do celostátního kola do Prahy.

Republikové finále na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity začalo 13.4.2015 po poledni praktickými činnostmi v terénu v lokalitě Svatý Jan pod Skalou, kde soutěžící pracovali se speciálními přístroji (např. teodolit) a na netradičních místech (např. hřbitov).  Ústředním tématem letošního kola byla voda.

Večer proběhlo společenské setkání s bývalými úspěšnými řešiteli celostátního kola ZO, kteří se podělili o zážitky a zkušenosti z mezinárodních kol konaných v polském Krakově, japonském Kjótu a ruském Petrohradě. 

Druhý den řešili studenti vědomostní test, test práce s atlasem a multimediální test. Některé otázky byly s ohledem na následné mezinárodní kolo zadány v angličtině!

Náš David Holubec si odnesl diplom úspěšného řešitele celostátního kola ZO a drobné upomínkové předměty. Mezinárodní kolo v této kategorii však bylo pro letošní rok zrušeno.

Děkujeme Davidovi za vzornou reprezentaci Gymnázia Trutnov a věříme, že se v záplavě soutěžících řešících zeměpisnou olympiádu neztratí ani příští rok a že bude ostatním studentům trutnovského gymnázia vzorem a inspirací.  

Růžena VeseláGALERIE


UČITELÉ PŘEDMĚTU ZEMĚPIS


Mgr. Pavel Káňa
Mgr. Jan Rejl
Mgr. Jiří Svoboda