Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Tělesná výchova je tu pro Vás ...

Základní informace pro studenty a rodiče 2.A, 2.B, 6.X.                                                                

Sportovní kurz je povinnou součástí osnov tělesné výchovy na středních školách. 
Již samotná aktivní účast na kurzu se pozitivně odrazí v hodnocení studenta z Tv v daném pololetí. Zároveň je SK po lyžařském kurzu další společnou akcí, která přispívá ke stmelení třídního kolektivu. Hlavním smyslem tohoto kurzu je pozitivně inspirovat studenty, ukázat jim zajímavé způsoby trávení volného času v podobě celé řady pohybových aktivit, které lze provozovat v přírodě, často bez náročného materiálního vybavení. Náročnost kurzu je přizpůsobena rozdílné fyzické vyspělosti studentů. 

Kurz již několik let probíhá ve sportovním areálu kempu na Pecce. 
Koupaliště a kemp Pecka je areál asi 1 km vzdálený od městečka Pecka. Jedná se o nový sportovně - rekreační areál pořízený za podpory fondů EU.
Kemp byl oceněn titulem "Kemp roku".  Otevřen je  celoročně. 
Je situovaný do nádherného údolí obklopeného lesy. Hostům je k dispozici ubytování v chatkách a možnost ubytování ve vlastních stanech nebo karavanech. V areálu je zajištěno po celý den občerstvení. V letní sezóně je zde možnost koupání ve venkovním  bazénu s upravovanou vodou.  

Program SK :  Cykloturistika, míčové hry (volejbal, plážový volejbal, fotbal, frisbee), orientační běh, lanové aktivity, střelba ze vzduchovky, lukostřelba, netradiční týmové aktivity.
To vše spojené s poznáváním přírodních a kulturních zajímavostí regionu.

Termín SK : Kurzy se konají v druhé polovině května ve dvou turnusech souběžně pro třídy 2.A, 2.B  a potom pro třídu 6.X. Začátek je v pondělí ráno v 8:00 a konec v pátek odpoledne do 15:00 hod.

Doprava na SK :  Studenti mají společný sraz v pondělí v 8:00 hod. na školním dvoře Gymnázia Trutnov. Dostaví se na kolech, připraveni na cyklistický dopolední přesun na Pecku (35 km). Osobní zavazadla jim budou převezena z Trutnova na Pecku objednaným automobilem. Ještě před odjezdem proběhne praktická kontrola technického stavu kol (brzdy, přehazovačky) a poučení o bezpečnosti s ohledem na rizika a pravidla jízdy na kole ve skupině.
Vlastní trasa vede, pokud je to možné, po méně frekventovaných komunikacích, částečně i po polních a lesních cestách (Dolce, Staré Buky, Pilníkov nebo Dubový Dvůr, Kocléřov, Slučí kameny, Debrné, Mostek, Borovnička, Pecka). Tempo přesunu je přizpůsobeno méně zdatným cyklistům. Třída se pohybuje pohromadě s několika zastávkami na oddech. Odjezd z Trutnova je po deváté, příjezd do kempu je plánován těsně po poledni. Průměrná rychlost našeho putování se tak ze zastávkami pohybuje kolem „závratných“ 10km/hod (důležitý údaj pro všechny zbytečně se obávající).
Totéž platí pro páteční cestu zpět do Trutnova po trase Pecka, Brusnice, Bílá Třemešná, Nemojov, Hájemství, Pilníkov, Dolce, Trutnov.

Povinná výbava :  Jízdní kolo v bezvadném technickém stavu  ( nejlépe horské, určitě ne závodní silniční, doporučujeme prohlídku a seřízení v odborném servisu ), cyklistická helma. Protože se kurz koná za každého počasí, je vhodné, aby měla kola blatníky. Svítilny a blikačky nejsou potřeba, noční jízdy neplánujeme. Vhodné jsou menší cyklobrašničky upevněné na rám kola pro uložení osobních dokladů, mobilu, náhradní duše (povinná!), nářadí na opravu kola a občerstvení na cestu. Nezapomeňte cykloláhev s pitím. Na kole se zásadně nebude jezdit v sandálech a se sluchátky na uších!
Oblečení sportovní, raději více než méně! Vhodnou obuv pro běh v terénu , turistiku a cyklistiku.
Plavky, bude-li již v provozu koupaliště (venkovní bazén 42 x 37m - používání v ceně ubytování). 
Při některých sportovních aktivitách (orientační běh apod.) počítejte s možností umazání, promáčení či poškození oblečení.

Ubytování :    V moderních čtyřlůžkových chatkách (2 palandy, skříň, stolek, 2 židle a krytá veranda). Spacák není potřeba, v ceně pobytu je ložní prádlo.

Stravování :  V místě pobytu - plná penze - vydatná  strava  3 x denně včetně pití (čaj, šťáva). V kempu v jídelně je celodenně otevřen bufet, kde lze zakoupit další pochutiny, sladkosti a nealkoholické nápoje.  

Sociální zařízení :  Umývárny, sprchy a WC  jsou na velmi dobré úrovni. Sprchy jsou na žetony (20Kč/3min.), teplá voda po celý den.

Cena :  Předpokládaná cena  za celý kurz je 2800,- Kč  (ubytování, stravování,  doprava  materiálu a zavazadel, půjčovné ).   
             Přesné vyúčtování bude provedeno po skončení akce. 
             Kapesné dle uvážení na občerstvení při přesunech na kolech a na případné vstupné.

Upozornění :   Na sportovním kurzu platí pro studenty přísný zákaz kouření,  požívání  alkoholických nápojů a omamných látek, jakož i vzdalovat se bez povolení z areálu kempu. 
                        S ohledem na program kurzu nebudeme akceptovat návštěvy kamarádů a rodinných příslušníků.


Případné dotazy směřujte na učitele Tv.     Telefon do školy  499840093

Informace o kempu najdete na adrese :  www.kemppecka.cz


Termíny SK v tomto školním roce:

2.A,  2.B     13. 5.  -  17. 5.  2024

6.X              27. 5.  -  31. 5.  2024


Podrobné informace ke kurzům jednotlivých tříd budou včas uvedeny v přílohách. GALERIE


PŘILOŽENÉ SOUBORY


Název Popis Stažení
potvrzeni-rodicu.docx STÁHNOUT
pokyny-sk-pecka-2024.doc STÁHNOUT

UČITELÉ PŘEDMĚTU TĚLESNÁ VÝCHOVA


Mgr. Eva Hejnová
Mgr. Zdeněk Honzera
Mgr. Petra Rozehnalová
Mgr. Ladislav Šafář
Mgr. Markéta Šlofarová
Ing. Karel Urban, CSc.
Mgr. Denisa Jirásková