Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Prosíme zákonné zástupce uchazečů, kteří byli přijatí ke vzdělávání na Gymnázium Trutnov, ale vědí jistě, že chtějí nastoupit jinam, aby nás o této skutečnosti informovali.

Výsledky přijímacího řízení 2022 a užitečné rady a návody k dalšímu postupu v rámci přijímacího řízení jsou k dispozici v souborech přiložených k textu na níže uvedeném odkazu.

Odkaz

Adventní zájezd do Drážďan a Muzea hygieny

V pátek 4. prosince se vydali studenti gymnázia na poznávací exkurzi do saské metropole Drážďan.

V pátek 4. prosince se vydali studenti gymnázia na poznávací exkurzi do saské metropole Drážďan. Po časném odjezdu z Trutnova jsme kolem 10 hodiny vystoupili v centru Drážďan. Přes Brühlovy terasy, které Goethe nazval nejkrásnějším balkonem Evropy, jsme pěšky vyrazili na prohlídku historických památek a vánočních trhů. Během cesty jsme měli možnost vidět kostel Hofkirche a nádherně zrekonstruovanou Semperovu operu. První větší zastávkou byla návštěva Zwingeru, během které jsme si poslechli i slavnou zvonkohru. Barokní komplex je však stále renovován, a tak jsme si prošli vyhlídkové terasy a zamířili dále. Cestou jsme minuli „Dlouhou chodbu“ drážďanského zámku, kde je na dlaždicích z míšeňského porcelánu vyobrazen průvod knížat z rodu Wettinů. Odtud jsme zamířili ke kostelu Frauenkirche, který byl znovu postaven až počátkem 21. století na místě torza původního kostela zničeného při devastujícím spojeneckém náletu v únoru 1945. Téměř za zdmi kostela již začínaly vánoční trhy na náměstí Neumarkt. My jsme však měli za cíl větší Altmarkt, kde jsme také měli osobní volno a mohli jsme se porozhlédnout po vánočních trzích. Někteří této příležitosti využili k ochutnání německé kuchyně, jiní vyrazili do obchodních center na nákupy oblečení a dárků. Přibližně okolo druhé hodiny jsme se znovu sešli ověšeni nákupními taškami nebo přinejmenším s plnými batohy a ve dvou skupinách jsme zamířili k německému Muzeu hygieny. Zde nás čekala česká průvodkyně a několik expozic nejen o hygieně, ale i o lidských smyslech a tělu obecně. Měli jsme možnost vyzkoušet si i různé hry, hlavolamy a jiné interaktivní části výstavy. Pak jsme už museli spěchat zpět přes Altmarkt k našemu autobusu. A co jsme si z tohoto dne odnesli? Na prohlídku tak krásného města, jako jsou Drážďany, je jeden den málo. 

Lukáš Tichý, 4.B


GALERIE


UČITELÉ PŘEDMĚTU NĚMECKÝ JAZYK


Mgr. Anita Báchorová
Mgr. Eva Hejnová
Mgr. Zuzana Mládková
Mgr. Petra Rozehnalová
Mgr. Petra Tichá
Mgr. Markéta Řezníčková