Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Prosíme zákonné zástupce uchazečů, kteří byli přijatí ke vzdělávání na Gymnázium Trutnov, ale vědí jistě, že chtějí nastoupit jinam, aby nás o této skutečnosti informovali.

Výsledky přijímacího řízení 2022 a užitečné rady a návody k dalšímu postupu v rámci přijímacího řízení jsou k dispozici v souborech přiložených k textu na níže uvedeném odkazu.

Odkaz

Výměnný pobyt v německém Jeveru 2015 - 2016

Dne 12. 9. 2015 se 18 studentů naší školy v doprovodu paní učitelky Hejnové a Rozehnalové vydalo brzy ráno na výpravu do německého Jeveru. Cesta byla velmi dlouhá, ale přesto zábavná. Končila na nádraží v Sande, kde na nás čekali němečtí studenti s rodinami. Každý  si našel svého partnera, se kterým jsme odjeli ke své nové "rodině".

První den, tedy neděli, strávil každý se svou rodinou. V pondělí jsme se všichni sešli ve škole a byli jsme rádi, že opět vidíme nějaké Čechy. Ve škole nás přivítal ředitel gymnázia a poté jsme si zahráli volejbal proti německým studentům. V poledne jsme se odebrali na městskou radnici, kde na nás už čekal pan starosta. Mile nás přivítal a pohostil. Druhý den jsme ve škole pracovali na projektu s názvem Severní moře a jeho ostrovy. Společně jsme vytvořili plakáty a dozvěděli se nové informace o této oblasti. Následující den jsme se vydali na výlet trajektem na ostrov Langeoog, což je nedaleký ostrov o rozloze asi 10km2. Společně jsme se podívali k moři a někteří odvážlivci se v ledové vodě i vykoupali. Celé odpoledne jsme byli na ostrově, který byl opravdu krásný. Ve čtvrtek jsme jeli na výlet do města Brémy. Prošli jsme město a němečtí učitelé nám řekli něco o jeho historii. Je to velmi krásné historické město. Na poslední společný den pro nás němečtí partneři připravili výlet na kolech do Sande. V Sande jsme nasedli do kanoí a vydali jsme se na dvouhodinovou projížďku vodním kanálem. Poté jsme se vrátili zpět do Jeveru. Večer byla připravena rozlučková večeře s rodiči a učiteli ve školní k jídelně. Každá rodina připravila občerstvení, k dispozici byl i gril. Společné posezení bylo ukončeno asi ve 21 hodin. Potom jsme se ve skupinkách rozešli užít si poslední večer.

Druhý den ráno jsme odjížděli v 7 hodin a před námi byla 13 hodinová cesta. Zpáteční cesta už nebyla tak zábavná jako ta první. Nikomu se nechtělo domů a na nádraží při loučení ukáplo i pár slziček. Stala se z nás opravdu skvělá parta. Už se těšíme na naše nové přátele, kteří navštíví naši školu v červnu příštího roku.

 Za výměnné studenty Darja Marzecová 


Tradiční studentská výměna Trutnov - Jever 2016


Ve dnech 11. 6. – 18. 6. 2016 navštívila naše gymnázium skupina 18 studentek a studentů z
partnerské školy v německém Jeveru doprovázená dvěmi německými kolegy.
Během tohoto týdne absolvovali naši studenti společně s německými pestrý a zajímavý
program. Prohlédli jsme si naše město a jeho bezprostřední okolí, navštívili jsme společně
Prahu a její nejznámější pamětihodnosti, prošli jsme se skalním městem v Adršpachu,
prohlédli jsme si město Harrachov a tamější sklárnu známou ručním vyfukováním skla a
pěšky jsme zdolali i naši nejvyšší horu. Výstup na Sněžku Obřím dolem patřil k nejsilnějším
zážitkům německé skupiny, neboť město Jever leží v blízkosti Severního moře a tomu
odpovídá i rovinatý ráz okolní krajiny. Zdolávání horských vrcholů proto nepatří k běžným
činnostem zdejších obyvatel.
Týdenní pobyt byl zakončen “mezinárodním utkáním” v bowlingu. Všichni se společně
výborně bavili, na výsledku klání v podstatě nezáleželo.
Během pobytu německých studentů u nás se upevnila přátelství navázaná při prvním
vzájemném setkání, které proběhlo v září 2015 v Jeveru.
Studentská výměna proběhla ke spokojenosti všech zúčastněných a věříme, že budou
následovat další.
P. RozehnalováGALERIE


UČITELÉ PŘEDMĚTU NĚMECKÝ JAZYK


Mgr. Anita Báchorová
Mgr. Eva Hejnová
Mgr. Zuzana Mládková
Mgr. Petra Rozehnalová
Mgr. Petra Tichá
Mgr. Markéta Řezníčková