Vše o přijímacím řízení

Přidali jsme kritéria pro čtyřletý obor s rozšířenou výukou TV

Kritéria pro všechny obory, které pro školní rok 2024/25 plánujeme otevřít, jsou v aktuální podobě k dispozici v přiložených souborech.

Petr Skokan, 30. 1. 2024

Aktuální informace k organizaci přijímacího řízení, kritéria a formuláře ke stažení

V přiložených souborech jsou k dispozici následující dokumenty:

• Prezentace k organizaci přijímacího řízení (DOD).
  • Kritéria přijímacího řízení pro obor 79-41-K/41 gymnázium všeobecné.
  • Kritéria přijímacího řízení pro obor 79-41-K/81 gymnázium všeobecné.
  • Vzorové úlohy pro přírodovědně-vlastivědný test (školní PZ pro osmiletý obor).
  • Tiskopis přihlášky ke vzdělávání pro případ podání třetím způsobem (v různých formátech - PDF editovatelné, PDF, EXCEL).
  • Tiskopis lékařského posudku o zdravotní způsobilosti v různých formátech - pouze pro obor 79-41-K/41 gymnázium s rozšířenou výukou TV.
  • Tiskopis hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání.
  • Tiskopis žádosti pro uchazeče s dočasnou ochranou ve více formátech.

Veškeré materiály a tiskopisy jsou v přiložených souborech a najdete je po srolování až na dolní okraj stránky.

Kritéria přijímacího řízení pro obor 79-41-K/41 gymnázium s rozšířenou výukou TV zde budou k dispozici nejpozději 30. ledna 2024.

Veškeré materiály ke stažení jsou rovněž k dispozici na webu MŠMT nebo na stránkách k podávání elektronických přihlášek v sekci pro rodiče a žáky (zcela dole).

Petr Skokan, 24. 1. 2024

Aktuální informace k přijímacímu řízení 2024

Na 22. ledna 2024 je připraven Den otevřených dveří, který proběhne v čase 14:00 - 17:30.

V roce 2024 bude přijímací řízení organizováno zcela novým způsobem, a i když se podrobnosti o jeho průběhu stále ještě upřesňují, věříme, že budeme 22. ledna 2024 schopni uchazečům a jejich zákonným zástupcům nejen ukázat školu, ale také podat co nejpřesnější a nejpodrobnější informace týkající se průběhu vzdělávání i organizace přijímacího řízení. Již nyní lze ale doporučit jako dobré informační zdroje weby společnosti CERMAT i speciální stránky týkající se detailů přijímacího řízení. Přihlášky ke vzdělávání bude možné podat třemi různými způsoby, přičemž dva z nich budou využívat zcela nový elektronický systém (jeho zprovoznění očekáváme po 15. lednu 2024). I když doufáme, že elektronické způsoby podávání přihlášek budou těmi preferovanými, zůstane prozatím zachován i ten tradiční, tedy papírová forma.  Vzhledem ke značným změnám v organizaci přijímacího řízení (možnost podat tři přihlášky) bude i papírová přihláška vypadat jinak, než doposud. MŠMT předpokládá, že bude na světě po 10. lednu 2024.  Pozor, důležitá změna je i v termínu odevzdání přihlášky ke vzdělávání střední škole. Na její doručení bude o něco méně času, protože vše se musí stihnout již do 20. února 2024.

Petr Skokan. 4. 1. 2024

Informace k oboru sportovní gymnázium

MŠMT bohužel dosud nerozhodlo o žádosti o zápis nového vzdělávacího oboru do rejstříku škol. Z tohoto důvodu nebylo možné vyhlásit v termínu do 31. 10. daného roku přijímací řízen a obor nebude od 1. 9. 2024 otevřen. Momentálně hledáme náhradní řešení, které by spočívalo v otevření třídy běžného gymnaziálního oboru s rozšířenou výukou TV. Definitivně jasno by mělo být v průběhu prosince. Protože by se nejednalo o obor s talentovou zkouškou, bylo by v případě úspěšného završení příprav přijímací řízení se všemi podrobnostmi zveřejněno do konce ledna 2024.

Petr Skokan, 8. 11. 2023

Přírodovědně-vlastivědný test - typové úlohy

Uchazeči o vzdělávání v osmileté Všichni uchazeči o vzdělávání v osmiletém oboru vykonají také školní písemnou zkoušku zaměřenou na přírodovědně-vlastivědný přehled. Zkouška bude obsahovat úlohy zahrnující učivo RVP ZV z těchto tematických okruhů vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět určené pro 1. stupeň ZŠ: Místo, kde žijeme, Lidé a čas, Rozmanitost přírody a Člověk a jeho zdraví.

Kompletní vzorové testy zveřejněny nebudou, protože smyslem této zkoušky je ověřit běžný přehled uchazeče o tématech, která jsou součástí výuky přírodovědy a vlastivědy na 1. stupni ZŠ, nikoliv to, co děti natrénují před zkouškou ze vzorových testů.

Ukázky typových úloh jsou k dispozici v přiloženém souboru s názvem Vzorové úlohy - přírodovědně-vlastivědný test 23.

Petr Skokan, 20. 3. 2023

Přijímací řízení do vyššího ročníku

Všechny potřebné informace k tématu jsou k dispozici v přílohách, kde jsou k dispozici i veškeré nezbytné formuláře.

Petr Skokan, 1. 9. 2022

PŘILOŽENÉ SOUBORY

Název Popis Stažení
zadost-o-prijeti-do-vyssiho-rocniku-gtu-2022.pdf Žádost o přijetí do vyššího ročníku STÁHNOUT