Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Sportovní aktuality, výsledky

Aktuální úspěchy našich sportovců najdete v rubrice Novinky - sekce Tv

           .....................................................................................................................................................................................2016-02-25  Krajské kolo v silovém čtyřboji

Dívky GTU - 2. místo, chlapci 8. místo. Soutěž se konala na ČLA v Trutnově.


2016-03-23  Okresní kolo v halovém fotbale

Tým GTU vyhrál s přehledem skupinu a postoupil do finále. Zde nestačil na ČLA Trutnov a skončil celkově na 2. místě.


2016 - 3 - 17  vybíjená - okrskové kolo     

Naši primáni vybojovali mezi trutnovskými školami 3. (dívky) a 5. místo (chlapci).

N

2016 - 3 - 12  Úpická laťka

V sobotu 12. března se v Úpici v hale ZŠ Blahovka uskutečnilo tradiční klání atletů ve skoku vysokém.
Na 26. ročníku Úpické laťky se opět výborně prezentovali naši studenti. Ozdobou soutěže byla v kategorii juniorek bronzová medailistka z loňského juniorského MS v atletice Lada Pejchalová. Zvítězila výkonem 180 cm, čímž vylepšila absolutní rekord v ženských kategoriích. Další zlato získal výborným výkonem 171 cm mezi staršími žáky Šimon Drašar. Druhé místo vybojovala i starší žákyně Eva Březinová (143 cm) a juniorka Daniela Janatová (140 cm). Třetí v soutěži dorostenek skončila Tereza Jehličková (125 cm). I zbylých pět reprezentantů naší školy (Jana Holubcová, Tereza Jezdinská, Lenka Rudolfová, Daniela Drašarová a Lukáš Vlasák) si zaslouží za své výkony uznání. V tomto ročníku byl vytvořen absolutní rekord Úpické laťky. V kategorii mužů ho výkonem 205 cm vytvořil David Šutera z AK Olomouc. 2016 - 2 - 5  Florbal - okresní kolo SŠ - chlapci

V pátek 5. února se v hale ZŠ Komenského konal okresní přebor SŠ ve florbale. Tým gymnázia Trutnov, z větší poloviny tvořen aktivními florbalisty, si prožil trochu nešťastný turnaj. Herním pojetím patřil určitě mezi nejlepší. Los však rozdělil osm mužstev do dvou značně výkonnostně nevyrovnaných skupin. V té naší se sešli všichni favorité. Postupovali pouze dva. V rozhodujícím utkání přišel náš tým o postup do semifinále až po samostatných nájezdech. Zbylo tak jen utkání o páté místo, v kterém naši borci nakonec uspěli. Cíle však byly vyšší... Tak snad za rok. Za dobrou reprezentaci děkujeme.


2016 - 1 - 26  Šachy - krajské kolo SŠ

V úterý 26. ledna 2016 se v Třebechovicích pod Orebem konal Krajský přebor čtyřčlenných družstev základních a středních škol v šachu.

Po příliš snadném úspěchu v okresním kole studenti věděli, že je čeká boj o přežití. Konkurence byla veliká a v podstatě se jednalo o turnaj profesionálů. V průběhu devítikolové soutěže se v tabulce vykrystalizovala dvě první a poslední místa, boj o bronzovou medaili byl však napínavý do posledního kola. Družstvo našeho gymnázia (v sestavě Matěj Kosař, Štěpán Mareš, Dominik Killar, Lukáš Killar a Jan Braun jako náhradník) nakonec obsadilo páté místo a od bronzu je dělilo pouze půl bodu. Všem zmíněným studentům k jejich úspěchu gratuluji, jako vyučující si také cením jejich slušného vystupování a chování na školní akci.

Jana Mašková, vedoucí družstva
2016 - 1 - 5  Kvalifikace na republikové finále ve volejbale - dívky SŠ

Družstvo dívek se probojovalo přes okresní a krajské kolo až do kvalifikace na RF. 5.1.2016 se rozhodovalo o jediném postupujícím ze tří družstev, vítězů středočeského, libereckého a královéhradeckého kraje. Našim dívkám se podařilo v prvním zápase přehrát družstvo z Kralup n.V. Výkon nebyl příliš vyrovnaný, ale přeci jen v závěrečném třetím krátkém setu se štěstí přiklonilo na naši stranu. Další zápas proti družstvu z libereckého gymnázia byl mnohem náročnější. Ale přesně podle pravidla "proti lepšímu družstvu se také lépe hraje" naše dívky předvedly své maximum. Byly tak vyrovnaným soupeřem. Dokázaly soupeři dát 20 a 17 bodů. Bohužel na vítězství to nestačilo. 

Za reprezentaci školy děkujeme: D.Murčové, K.Matějů, N.Pavlíkové, A.Kuldové, A.Němečkové, H.Nguyenové, M.Hrabové a L.Šelepinové.
2015 - 12 - 09 Florbal - dívky SŠ kat.V - okresní finále

S obrovskou chutí, nadšením a zápalem do hry se naše děvčata vrhla do letošního florbalového turnaje. Dobrá organizace, kvalitní výkony rozhodčích a nasazení všech 8 družstev přispělo k příjemné sportovní atmosféře. Děvčatům se dařilo střílet branky a tak ze skupiny postoupila z prvního místa. Ani semifinále nebylo žádným problémem. A tak se opakovalo loňské finále Gymnázium Trutnov a Gymnázium a SOŠ Úpice. Začátek nebyl příliš vydařený. Ve třetí minutě jsme se podařilo zabránit gólové šanci soupeře za cenu nájezdu a následného vyloučení. Stav 0:0 jsme hráčky Gymnázia udržely. Dokonce vstřelily i první branku. Vítězství a postup měly na dosah. Bohužel soupeřky proměnily jednu z mála střel, které mířily na naši branku 10 sekund před koncem zápasu. Následovaly nájezdy. A tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu soupeřek. Naše hráčky si odnesly 2. místo a hlavně dobrý pocit, že dokázaly vytvořit bojovný tým. S.Rozínková 4A, T.Karlecová1A, L.Šelepinová 2B, B.Machová 2A, T.Sapárová 2A, F.Horáčková 6X, K.Zástavová 6X, M.Řeháková 6X, K.Kvochová 5X, T.Malíková 2A, L.Endrychová, M.Suchánková 4A, M.Teichmanová 2B.

 


2015-12-03 Volejbal - dívky SŠ kat.VI - krajské finále - Nová Paka

Družstvo děvčat navazuje na vynikající výsledky z loňska, kdy se probojovalo až do celorepublikového finále. V kategorii VI děvčata bojují bez podpory M.Vítové a D.Jiráskové. I tak vítězství v krajském finále bylo celkem snadné. Jediným rovnocenným soupeřem bylo družstvo Gymnázia Náchod, které obsadilo 2.místo.

Do kvalifikace na RF nezbývá mnoho času. Proběhne 5.1.2016 v Liberci. Děvčatům přejeme hodně štěstí v bojích o postup a budeme držet palce!


2015-11-20   Volejbal  -  starší žáci - okresní finálea

V Hostinném se uskutečnil okresní přebor ZŠ ve volejbale. V kategorii starších žáků vybojovali chlapci GTU druhé místo. Vítězem se stala ZŠ Kp. Jaroše Trutnov, třetí skončilo Hostinné. Naši školu reprezentovali studenti 4.X J. Podroužek, J. Šírl, J. Strnad, O. Maňhal, L. Killar, A. Tilgner. 


2015-11-19   Florbal  -  mladší, starší žáci - okrsky

V soupeření mladých florbalistů z Trutnova a okolí se našim výběrům dařilo podobně. Mladší i starší žáci skončili třetí ve svých skupinách a protože do semifinále postupovala dvě nejlepší mužstva, do boje o medaile jsme nezasáhli. I tak si kluci zaslouží za bojovné výkony pochvalu.


2015-10-06   Atletika - republikové finále - dorostenky

Už je to tady!  Splnilo se to, o čem mnozí možná jen snili. Družstvo dívek se vrátilo z republikového finále středoškolské atletiky se stříbrnými medailemi a s velkým pohárem za druhé místo. Dívky statečně bojovaly v Břeclavi s družstvy atletických líhní (Hodonín, Brno, Tábor, Chomutov….). Nezalekly se ligových závodnic a výbornými výkony dokázaly, že v tomto roce patří mezi atletickou středoškolskou elitu.

Kromě druhého místa si přivezly prvenství za nejvíce  bodovaný výkon soutěže, který patří Ladě Pejchalové za 179 cm ve skoku do výšky.

Tomuto historickému úspěchu předcházela vítězství našich dívek v okresním a krajském kole. Družstvo startovalo pod vedením Mgr. Markéty Šlofarové ve složení Jana Holubcová, Lada Pejchalová, Daniela Janatová, Eliška Slavková, Veronika Scholzeová, Vendula Mračková, Anna Rylichová, Kristýna Kvochová, Tereza Svobodová.

 GRATULUJEME !!!!! 


2015-09-06 Minifotbal - okresní finále - starší žáci


V úterý 6.10 vybojovali chlapci GTU v konkurenci devítii týmů na okresním přeboru starších žáků v minifotbale solidní 5. místo. O našem nepostupu do semifinále nakonec rozhodl nešťastný penaltový rozstřel. Turnaj se konal na umělé trávě fotbalového stadionu v Trutnově. Naši školu reprezentovali: D. Killar, L. Killar, J. Schierl, A. Tilgner, A. Tomášek, M. Überlay (4.X) a A. Vlček, Š. Matějů, Š. Drašar a T. Havlina.


2015-05-06 Pohár rozhlasu - atletika

Ve středu se konala na stadionu Trutnov tradiční atletická soutěž družstev. Gymnázium Trutnov vybojovalo tři medailová umístění. Starší žákyně byly první, mladší a starší žáci skončili třetí a mladší žákyně čtvrté. Děkujeme za pěknou reprezentaci školy.


2015-04-01 Okresní kolo v přehazované

Dne 25.3.2015 se děvčata ze 2.X zúčastnila okrskového kola v přehazované. V konkurenci 4 družstev vybojovala 2. místo a postoupila do okresního kola, které se konalo o týden později v Hostinném.

Většina škol v okresním kole však měla svá družstva sestavena z dívek z 8. tříd, takže se naše malé bojovnice prosazovaly jen velmi obtížně. Přesto žádný zápas neskončil jednoznačným vítězstvím soupeřů a naši protivníci si museli každý set vybojovat až do posledního míčku.  V konečném zúčtování patřilo našim děvčatům 5. místo.

Za bojovný výkon našim reprezentantkám děkujeme a předáváme pomyslnou štafetu letošním primánkám se vzkazem: „Pilně trénujte, turnaj v přehazované je super!“

Složení družstva v okrskovém kole: K.P. Votočková, L. Rudolfová, B. Güntherová, V. Hykešová,            T. Ticháčková, L. Kašparová, E. Motyčková, K. Prokopcová, M. Vepřeková, P. Richterová, A. Kokrhounová.

Složení družstva v okresním finále: K.P. Votočková, L. Rudolfová, B. Güntherová, V. Hykešová,             T. Ticháčková, M. Vepřeková, P. Richterová, A. Kokrhounová, E. Krejcarová.                             

                                                                                                                                                                                                        R. Veselá, uč. TV


                                                                                                                                                           

2015-03-14 Úpická laťka

V sobotu 14.3.2015 se studenti našeho gymnázia zúčastnili 25. ročníku soutěže ve skoku vysokém nazvaném „ÚPICKÁ LAŤKA“ a ani letos se v konkurenci ostatních škol neztratili.

Vždyť z 8 studentů nižšího gymnázia, kteří nás reprezentovali, přivezlo 5 z nich medaili a v každé kategorii, které jsme se účastnili, jsme měli minimálně 1 studenta či studentku na stupních vítězů!

V mladších žákyních obsadila 2. místo díky svému osobnímu rekordu 139 cm Lenka Rudolfová, bronzovou medaili si odvezla žákyně primy Tereza Jezdinská (130 cm).

Mezi staršími žákyněmi brala stříbro Eva Březinová za výkon 140 cm.

V kategorii starších žáků zdolal nejvýše umístěnou laťku na úrovni 162 cm Matyáš Meisner, 3. místo pak obsadil o rok mladší Šimon Drašar výkonem 153 cm. Těsně pod stupni vítězů skončil Vít Vosáhlo (150 cm).

Závodníci si odnášeli pěkné ceny a nechali se slyšet, že se jim sobotní výlet do Úpice rozhodně vyplatil.

Děkujeme touto cestou našim studentům za vzornou reprezentaci školy, organizátorům za příjemný sportovní zážitek a „Úpické laťce“ přejeme minimálně další čtvrtstoletí „bez nehody“, za to s co největším počtem nadšených soutěžících i spokojených diváků.

                                                                                                                                                                                                                    R. Veselá
2015-03-10 Okresní kolo v halovém fotbale

    K titulu chyběl jen krůček.  Okresního kola SŠ v halovém fotbale, které pořádala naše škola, se zúčastnilo celkem 8 mužstev. Jako pořadatelé jsme postavili dva týmy. A oba bojovali o stupně nejvyšší. V dramatickém závěru se semifinálové i finálové boje rozhodovaly až v prodloužení a po penaltách. V nich nakonec ve velkém finále byla úspěšnější ČLA Trutnov. Tým Gymnázia Trutnov B skončil na místě druhém a áčko skončilo třetí. I to je velký úspěch.2015-02-25 Krajské kolo v silovém čtyřboji

     Ve středu 25. 2. se konalo na ČLA v Trutnově krajské kolo SŠ v silovém čtyřboji. Jedná se o soutěž, která prověří fyzickou vyspělost středoškoláků v disciplínách: tlaky s činkou, shyby na hrazdě, trojskok snožmo a vznosy na hrazdě. Letošní rok bychom mohli z pohledu výsledků borců z naší školy označit za bramborový. Družstvo ve složení L. Vít. J. Rypan, M. Kosař a J. Škápík obsadilo v poli devíti zúčastněných škol solidní čtvrté místo. Stejně dopadl v kategorii jednotlivců Ladislav Vít, kterému scházel k zisku bronzu jediný bod. 2015-02-24 Kvalifikace o postup na RF ve volejbalu dívek SŠ

          Naše děvčata vybojovala postup na republikové finále ve volejbale dívek.  Družstvo Gymnázia Příbram se nám v prvním zápase podařilo překonat až po dlouhém a nervy drásajícím souboji ve třech setech 2:1. Děvčata jako by se bála bojovat naplno a ukázat své umění. Druhý zápas s Gymnáziem Liberec byl již plně v naší režii. Děvčata se velmi rychle posunula k vysněnému cíli  - postupu na republikové finále.  Velký dík si zaslouží i naši fanoušci. Liberecká hala patřila pouze Trutnovu. Podpora z hlediště byla fantastická. Můžeme si jen přát, aby stejná atmosféra panovala i na turnajích pořádaných v naší domácí hale.  V Liberci jsme předvedli, že umíme nejen hrát pěkný volejbal, ale fanděním a podporou vlastního družstva si získat sympatie všech přítomných.

M.Vítová, K.Matějů, A.Kuldová, M.Hrabová, D.Jirásková, D.Murčová, H.Nguenová, A.Němečková a fan klub.

 


 2015-01-23 Jičín, krajské finále ve florbalu dívek SŠ

    Před dvěma lety jsme zde vybojovaly s děvčaty postup na kvalifikaci o RF. Úroveň letošního krajského finále však byla daleko vyšší . Mnoho extraligových a ligových hráček  bylo základem většiny družstev. Naše ryze amatérské družstvo obsadilo 6. místo . Díky své odhodlanosti a bojovnosti děvčata absolvovala velmi pěkné a kvalitní zápasy. Za úspěch lze považovat, že rozdíl skore nebyl nikdy vyšší nežli 3 branky


 

2014-12-03 Florbalistky postupují na kraj


   5 družstev se účastnilo okresního kola florbalu dívek SŠ. Ve čtyřech zápasech naše družstvo ztratilo pouze jediný bod, když o našem vítězství nad SZŠ rozhodly až nájezdy. V posledním zápase jsme přehrály družstvo z Úpice a zcela překvapivě získaly 1.místo v turnaji. Z 15 hráček jich je 11 z prvních ročníků!

Děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně úspěchu v krajském kole!
2014 - 11 - 26  Krajské finále ve volejbalu

   Další skvělý úspěch na sportovním poli zaznamenala naše škola na krajském finále SŠ ve volejbale.
Ve středu 26. 11. se sjely do Nové Paky vítězné týmy z okresních přeborů. Celkem pět nejlepších dívčích středoškolských výběrů Královéhradeckého kraje zde bojovalo o jedno postupové místo
na republikové finále. Tým Gymnázia Trutnov se na úvod turnaje střetl s OA Náchod. Nebyl to lehký soupeř, ale naše vítězství 2 : 0 bylo zasloužené. Druhý duel s velkým favoritem turnaje Gymnáziem
J. K. Tyla Hradec Králové bylo předčasným finálovým bojem. Naše děvčata zaskočila soupeřky výbornou hrou v úvodu zápasu, která nakonec vedla k zisku prvního setu. Také ve druhé sadě se bojovalo doslova o každý míč. V koncovce byly nakonec úspěšnější hradecké hráčky, ale protože se na turnaji zápasy hrály pouze na dva sety, součet získaných míčů rozhodl o vítězství našich hráček.
Tento úspěch bylo třeba potvrdit ve zbylých dvou zápasech. A to se nakonec podařilo. Po vítězstvích 2 :0 nad Gymnáziem Nová Paka a Gymnáziem Rychnov nad Kněžnou se naše děvčata mohla radovat z vytouženého postupu.
Za výbornou reprezentaci naší školy si poděkování zaslouží tyto hráčky: Michaela Vítová, Denisa Jirásková, Adéla Kuldová, Karolína Matějů, Daniela Murčová, Hana Nguyenová, Martina Hrabová
a Adéla Němečková.
Tak ať se podobně daří i v boji o republiku !2014 - 11 - 19  Krajská finále v basketbalu


   Ve středu 19. listopadu 2014 proběhlo v Jičíně krajské kolo středoškolských postupových soutěží v basketbalu (kategorie VI.B). Trutnovské gymnázium zde reprezentovala družstva dívek i chlapců, která si postup na krajské finále zajistila vítězstvím v kolech okresních, a nutno dodat, že výborně. Zatímco družstvo dívek do turnaje vstupovalo jako favorit, tým chlapců odjížděl s výrazně menšími ambicemi. A jak turnaj probíhal? 

Dívčí výběr v obou zápasech (GTU - LG Jičín 43:30, GTU - GBN HK 55:17) potvrdil papírové předpoklady, turnaj bezpečně vyhrál, a postoupil do kvalifikace o účast na republikovém finále. Ta se hraje 19. prosince 2014 v Nymburce. 

Chlapci vstoupili do turnaje porážkou s gymnazisty z Nové Paky (GTU - GNP 30:44). Z našeho přemožitele z úvodního utkání se nakonec vyklubal i celkový vítěz chlapecké kategorie. Trutnovský tým ale ve druhém utkání po vyrovnaném začátku nakonec celkem jistě přehrál výběr SPŠ Jičín (GTU - SPŠ Jičín 32:20) a v posledním, velmi dramatickém střetnutí i družstvo SPŠ, SOŠ a SOU Hradební HK (GTU - SPŠ, SOŠ a SOU HK 29:27). Chlapecký tým tak výborným druhým místem v krajském finále potvrdil parádní vystoupení trutnovských basketbalových výběrů na krajském finále.


Školu skvěle reprezentovali:

Dívky:

A. Bachtíková, P. Kábrtová, D. Nováčková, T. Patočková, A. Rylichová, Z. Šimková, A. Váchová, K. Valentová, A. Vymazalová

Chlapci:

J. Csampai, Š. Mareš, M. Meisner, T. Mikula, O. Novák, V. Skokan, M. Tomeš, J. Tošovský

2014 - 11 - 12/13/14  Okresní přebory na GTU

   Týden plný sportu u nás na gymnáziu, tak by se dal charakterizovat ten třetí listopadový. V hale gymnázia se uskutečnily okresní přebory SŠ v míčových sportech.
Ve středu 12. 11. se utkaly basketbalové týmy. Gymnázium Trutnov zvítězilo jak v kategorii chlapců, tak i dívek.
Ve čtvrtek 13. 11. se u nás konal okresní přebor chlapců ve volejbale. Hráčům GTU uteklo vítězství až v rozhodujícím setu finále a naši borci tak skončili druzí za ČLA a před SŠIS DK.
V pátek 14. 11. změřily své síly volejbalové týmy dívek. Gymnázium Trutnov postavilo dva výběry. Oba si vedly více než dobře. Áčko zvítězilo, druhá byla SZŠ a třetí naše béčko. 

Všem reprezentantům naší školy děkujeme za výbornou reprezentaci a přejeme hodně zdaru v dalších postupových kolech.
2014 - 11 - 10   Okrskový přebor ve florbale   8. - 9. třída

   Okrskového přeboru ve florbale se v hale ZŠ Komenského zúčastnilo 12 školních mužstev. Tým Gymnázia Trutnov v základní čtyřčlenné skupině porazil 3 : 0 Bernartice a remizoval  0 :0 s Mladými Buky a Žacléřem. Jeden gól tak nakonec scházel k postupu ze skupiny. Konečné páté místo je i tak úspěchem. Vítězem turnaje se stala ZŠ R. Frimla Trutnov. 
2014 - 11 - 04   Okresní přebor v minifotbale     8. – 9. třída

   Hezké třetí místo vybojovali chlapci GTU v konkurenci deseti týmů na okresním přeboru starších žáků v minifotbale. Turnaj se konal 4. 11. na umělé trávě fotbalového stadionu v Trutnově. Naši školu reprezentovali: D. Antoš, M. Salaj, M. Meisner (všichni 4.X) a D. Killar, L. Killar, J. Schierl, A. Tilgner, A. Tomášek a M. Überlay (3.X).
2014 - 9 /10  -  9. místo na republikovém finále ve středoškolském atletickém poháru dívek

   Měsíce září a říjen tradičně patří Středoškolskému atletickému poháru  CORNY, jehož patronkou je známá česká reprezentantka Bára  Špotáková.

Soutěž prochází okresním a krajským kolem, vyvrcholením soutěže je republikové finále. První dvě kola proběhla
na atletickém stadionu ve Dvoře Králové nad Labem a byla ve znamení napínavého souboje našich dívek s družstvem  dvorského gymnázia. K vidění byly velmi kvalitní výkony obou družstev.

Nejlepší výkony našeho  družstva: výška –Lada  Pejchalová  176 cm, dálka –Daniela Janatová  480 cm,
                      Michaela Potočková - 60 m  za 8,58 s, 800 m za 2:29,63 s, koule-Anna  Rylichová 10,82 m.

Republikové finále se uskutečnilo ve dnech  6. a 7.října v Břeclavi. V konkurenci 16 družstev obsadily  naše dívky
pěkné  9. místo.

Nejbodovanější výsledky:   Lada Pejchalová – výška 170 cm, Tereza  Svobodová -dálka 477 cm, Anna Rylichová –koule 10,79 cm,                                                                                                                    Daniela Nováčková –koule 10, 44 cm.

Sestava  našeho družstva:  Adéla Vymlátilová, Tereza Svobodová, Daniela Nováčková, Lada Pejchalová,
Denisa Petrová, Anežka Faltová, Daniela Janatová, Anna Rylichová, Barbora Machová.
V okresním a krajském kole se o vítězství zasloužily též Anna  Rylichová, Míchaela Potočková , Aneta  Váchová.
GALERIE


UČITELÉ PŘEDMĚTU TĚLESNÁ VÝCHOVA


Mgr. Eva Hejnová
Mgr. Zdeněk Honzera
Mgr. Petra Rozehnalová
Mgr. Ladislav Šafář
Mgr. Markéta Šlofarová
Ing. Karel Urban, CSc.
PaedDr. Růžena Veselá