Óda na Elbu

JÁ CHCI ZPÁÁTKYY!

Tak by se daly popsat naše pocity po návratu z devítidenního cyklokurzu, který jsme strávili na italském ostrově Elba.

Ačkoliv byly naše představy poněkud línější, jediný den jsme si neodpočinuli. Už po strastiplné 24hodinové cestě autobusem jsme doufali, že si budeme moct jít v klidu odpočinout na sluncem zalitou pláž… nestalo se tak. Místo toho jsme dostali nabídku na „krátkou a rovinatou“ projížďku po okolí. Když nám řekli, že projížďka je většinou po VRSTEVNICI, nadšeně jsme vyjeli. Po deseti kilometrech stoupání jsme zjistili, že tento pojem znamená na ostrově Elba spíše něco jiného než „Bude to po rovině“, nýbrž „Vrstevnice je část ostrova, kde se vrství kopce.“

Během pobytu na Elbě jsme si oblíbili hned několik „kopců“, jako například Passo de Brutalle nebo Mount Al Caponne. Když jsme zrovna nejeli do kopce, mohli jsme se kochat nekonečným horizontem moře. Také jsme měli jedinečnou příležitost prozkoumat pod hladinou moře  obrovskou loď – tedy spíš vrak. Kromě výhledů na moře jsme taky viděli například Napoleonovo „vězení“… spíš vilu, ve které si, ač sem byl poslán do vězení, mohl lebedit jako v pětihvězdičkovém hotelu. Na všechny výlety budeme rádi vzpomínat… i na ty s „vrstevnicemi“.

Zároveň bychom chtěli říct jedno velké „díky“ našemu skvělému pedagogickému dozoru, který makal od samého začátku až do úplného konce.

PS: Až na tento malebný ostrov pojedete, nezapomeňte se zastavit v nejlepším zmrzlinářství (a za nejlepší zmrzlinářkou) Gelateria Ghibli. A samozřejmě si dejte i pořádnou italskou pizzu! Jakou?      Kteroukoli, na Elbě jsou všude výborné!

Dejv & AnK

Jako absolvent gymnázia jsem měl jedinečnou možnost připojit se k výběrovému cyklistickému kurzu, který pro mě představoval ideální spojení odpočinku u moře a sportu v příjemném prostředí italské Elby. Ačkoliv ostrovní kopce občas budí strach a slovo "vrstevnice" z úst vedoucích výpravy nezní moc přesvědčivě, byl to úžasný počin před začínajícím akademickým rokem a budoucím studiem na univerzitě. Kemp, ve kterém jsme pobývali, byl klidný a příjemně lokalizovaný. Doufám, že se nabídka podobných "výprav" v budoucnu bude těšit při nejmenším stejnému zájmu ze strany studentů a že i nadále bude v zájmu školy podporovat tyto aktivity. Pokud může gymnázium nabídnout něco více, pak jedním takovým elementem jsou "odvážní" učitelé tělocviku, kteří na svá bedra vezmou organizaci těchto kurzů. Jen tak dál! Doufám, že o Vašem výjezdu za dva roky opět budu číst na webu.

Jakub Míl

Mgr. Petra Rozehnalová